A-tým na výhru z Brna nenavázal

• Článek k zápasu/turnaji

Hroši přivítali v posledním domácím zápase v základní části tým FBC Letka. Se soupeřem Hroši drželi krok pouze v první části a nakonec po třetinách 3:3, 0:3 a 0:3 prohráli vysoko 3:9.

 

První problém řešili Hroši ještě před samotným utkáním, kdy z rozcvičky odstoupil pro zdravotní problém žďárský kapitán Tlustoš. Tento fakt však Hrochy nerozhodil a byli to právě domácí, kdo otevřel skóre utkání. Filip Dvořák v šesté minutě nahodil míček od poloviny hřiště a před bránou nikým nehlídán Zeisel jemně tečoval mimo dosah brankáře. Na další branku se čekalo deset minut, ale pak se s góly roztrhnul pytel. Během minuty a půl Letka zcela otáčí zápas. Nejprve si nahození zpoza brány srazil do vlastní sítě nohou Petříček. Pak Hroši špatně obsadili hráče při standardní situaci a Lokša před sebou měl prázdnou bránu. Třetí branka byla opět nešťastná, když si nahozený míček do vlastní sítě tentokrát holí srazil Příhoda. Hrochy ale tyto tři branky nerozhodili a stihli do konce první části ještě vyrovnat. Nejprve trefil přesně nad nohu Ondřej Dvořák po nahrávce Hamana. O dvacet vteřin si tito dva hráči role vyměnili a Haman po nahrávce z rohu trefil přesně horní roh.   

 

Druhá třetina mohla začít stejně jako první, tedy brankou domácích. Zeisel bohužel ale trestné střílení v branku nepřetavil. A tak přisel trest na druhé straně. Nekula využil nedůrazu v brankovišti a Letka opět vedla. Pak se Hroši ubránili ve čtyřech, ale ani tento fakt jim moc nepomohl. Na útočné polovině se od druhé části prosazovali jen stěží. A byl to opět soupeř, kdo skóroval. Dvě minuty před koncem v přesilové hře Hubl vystřelil mimo bránu, ale míček se odrazil od zadního mantinelu přímo na hůl Koppovi, který bez problému zařízení trefil. Za další minutu pak přišla zbytečná ztráta u mantinelu a Balek dal hostům tříbrankové vedení.  

 

Třetí část se vyvíjela podobně jako druhá. Hrochům scházela přesnost, a tak to byl znovu soupeř, kdo střílel ostrými. V průběhu poslední části se Letka prosadilo znovu třikrát, zatímco Hroši stříleli slepými. Utkání tak skončilo stavem 3:9.

 

Hodnocení trenéra: Se soupeřem jsme drželi krok pouze v první třetině. Pak jsme se prali spíš sami se sebou. Po celou sezonu nás sráží zbytečně ztracené míčky, z čehož dokážou soupeři těžit. V první třetině byla škoda dvou vlastních branek a pak na začátku druhé části neproměněného trestného střílení. Jinak ale Letka vyhrála naprosto zaslouženě, když my jsme se nebyli schopni od začátku druhé části lépe popasovat s pohybem soupeře. Holt to bude drama do posledního zápasu. Na závěr poděkování fantastickým divákům.

 

Sestava: Kratochvíl, Růžička, Dvořák F., Příhoda, Hrubý, Karásek, Kafka. Dvořák O., Haman, Dvořák O., Ušák, Halm, Zerák O., Staněk, Petříček, Zeisel

Góly: Zeisel, Dvořák O., Haman

Asistence: Dvořák F., Haman, Dvořák O.