A-tým odstartoval novou sezónu. V sobotu doma narazí na FLORBAL LITOMYŠL

• Článek k zápasu/turnaji

Stejně jako v minulých letech se Hippos v rámci předsezónní přípravy zapojil do pohárových utkáních. V prvním kole hroši splnili povinnost a postoupili z pětičlenné skupiny (výsledky I. kola skupina H) do druhého kola, ve kterém do Žďáru přicestovala SK Jihlava. A byly to hosté z krajského města, kteří šli jako první do vedení. Andrýsek vystihl domácí rozehrávku a nabídnutou šancí nepohrdnul. Gólově toho první třetina víc nepřinesla I proto, že na halu nemohli být vpuštěni diváci kvůli očkovacímu centru v horní části haly.

 

Na začátku druhé třetiny byla hrochům na deset sekund nabídnuta přesilová hra 5 na 3. Tu se sice využít nepodařilo, ale pár vteřin po jejím skončení našel Kos před prázdnou brankou Hamana, který bekhendem vyrovnal. Vstřelená branka paradoxně nakopla Jihlavu. V půlce zápasu si během krátkého časového sledu vzala vedení zpět a navíc utekla na rozdíl tří branek. O snížení se těsně před druhou přestávkou postaral Lukeš, když dorazil střelu Hrubého. Během druhé přestávky svítilo na tabuli skóre 2:4.

 

Hippos věděl, že pokud chce s výsledkem něco udělat, musí výrazně přidat. A to se povedlo. Do třetí třetiny hroši vlétli a v pasáži od 47. do 49. minuty otočili skóre. Nejprve snížil na rozdíl jedné branky Kos po křižné přihrávce Hamana. O vyrovnání se postaral Hrubý po další křižné přihrávce Tlustého a obrat dokonal Lukeš z předbrankového prostoru. Zdálo se, že si domácí pohlídají vedení až do konce, ale v 59. minutě hostující Andrýsek svou druhou brankou srovnal na 5:5. 20 sekund na to vrátil vedení svým třetím gólem na stranu Hipposu Lukeš, ovšem i na to našla Jihlava odpověď. V čase 59:57 poslal Horský zápas do prodloužení.

 

Prodloužení trvalo necelé 4 minuty. Kos využil nepřipravené obrany hostů při standartce a oslovil Lukeše ke čtvrtému gólu. Ve třetím kole vycestuje Žďár do Litomyšle.

 

Statistiky (online)

Góly: Lukeš 4, Haman, Hrubý, Kos.

Asistence: Kos 4, Hrubý, Haman, Tlustý.

 

Sestava: Dvořák F., Denk, Tlustý, Kraus, Haman, Hrubý, Zerák O., Dočekal, Kos, Petříček, Zeisel, Lukeš.

 

V dalším kole poháru narazí Hippos 4.9.2021 na soupeře, které už letos jednou dokázal porazit, tým FLORBAL LITOMYŠL. Utkání se opět sehraje ve sportovní hale Na Bouchalkách od 18:00.