A-tým podlehl Rožnovu

• Článek k zápasu/turnaji

Druhou neděli po sobě se představilo áčko před domácím publikem. Tentokrát od 15 hodin proti Sršňům z Rožnova pod Radhoštěm. Celý zápas tahali Hroši za kratší konec a nakonec prohráli 4:6.

Domácí se chtěli vyvarovat chyb a nenabízet tak soupeři šance k snadnému zakončení. Jednoho takového ale k otevření skóre zápasu využil Viktořík. Ten obral za bránou žďárského Ušáka a po rychlém výběhu překonal Kratochvíla. Na začátku patnácté minuty skóroval Rožnov znovu. Žitník vystřelil ze střední vzdálenosti a největší pohotovost před bránou prokázal Hegar, který míček dorazil do brány. Další branka Rožnova nebyla po minutě uznána pro posunutou klec a tak se hosté znovu radovali na konci sedmnácté minuty. Scénář stejný, jen jiné obsazení. Viktořík vystřelil a dorážku obstaral Štamposký. S Hrochy to nevypadlo dobře, ale za půl minuty bylo vše jinak. Na konci rychlé kombinace byl Tlustoš, jehož střelu tečoval jeden z bránících a ta tak skončila za zády brankáře. Rychlou odpověď měl připravenou Viktořík. Obral o míček O. Dvořáka a couvající obránci ho nechali dojít do takové blízkosti, ze které se Rožnovský střelec málokdy mýlí. Střelecký účet první třetiny uzavřel Ušák. Ten po rozehrávce standartní situace z rohu trefil po nahrávce Tlustoše přesně horní roh brány.

Druhé dějství moc šancí, natož branek nenabídlo. Jediným střelcem této třetiny byl Barabáš P., který minutu před koncem druhé třetiny prostřelil Kratochvíla na první tyč.

Hippos byl ve ztrátě, ale v poslední části chtěl zápas zvrátit. Bohužel hned v prvním střídání se prosadil soupeř. Viktořík dostal opět spoustu času na zakončení, Kratochvíl pouze vyrazil a Hegar ho rychle vrátil za jeho záda. Před polovinou utkání se prosadil domácí Váša svoji klasickou kličkou kolem brány. Pak dostali Hroši možnost přesilovky, ale ani tentokrát se jim nepodařilo výhodu jednoho muže využít. Pár střel přišlo, zacinkala tyčka, ale to vše bez branky. Těsně před koncem se Hroši přece jen prosadili. Karáska našel Tlustoš na modré a žďárský obránce prudkou střelou uzavřel skóre utkání na 4:6.

Hodnocení trenéra: Soupeř zaslouženě vyhrál. Nám po celý zápas odskakovaly míčky od holí a prohrávali jsme většinu osobních soubojů. Tak se dá zápas těžko vyhrát. Soupeř nás vyloženě nepřehrál, ale ve chvíli kdy vedl, tak si zápas zkušeně pohlídal. Nás teď čeká před pauzu poslední zápas a tak budeme muset dovést nějaké body z Kopřivnice.

Sestava: Kratochvíl, Růžička, Dvořák F., Karásek, Příhoda, Hrubý, Dvořák O., Tlustoš, Ušák, Halm, Zeisel, Staněk, Haman, Kafka, Váša

Góly: Tlustoš, Ušák, Váša, Karásek

Asistence: Tlustoš 2, Kafka, Dvořák F.