A-tým před Vánoci zvítězil v Horní Suché

• Článek k zápasu/turnaji

A-tým se den před Štědrým dnem vydal do Horní Suché. Jestli chtěli mít hráči klidné Vánoce, tak nezbývalo než si na Vysočinu odvést všechny tři body. To se nakonec podařilo a po výhře 3:5 se Hroši mohli vydat na dlouhou cestu zpět domů.

Vstup do utkání se Hrochům vydařil a hned ve třetí minutě se prosadil Petříček po nahrávce Halma, když oba zápas začali tak, jak skončili poslední střetnutí. Tedy úspěšnou spoluprací. Po zbytek třetiny oba týmy pečlivě bránily a na branku se čekalo až do samého závěru. Nahození Cieleckiho dorazil Večeřa a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.

Hroši hned od začátku druhého dějství začali aktivněji a odměnou jim byly dvě branky. Nejprve se z nařízeného trestného střílení prosadil po kličce Zeisel a poté v přesilovce přesně mířil Haman, kterého na středu našel Halm. Domácí byli ale stále na dostřel a zápas nevzdávali. Na hranici pravidel bránili a na útočné polovině se snažili o snížení, což se jim povedlo po polovině utkání. Dalekonosnou ranou se prosadil podruhé v zápase Večeřa, jehož střelu Kratochvíl neviděl. Hroši našli ale rychlou odpověď. Dvořák Filip dlouhým balonem oslovil Petříčka, ten míček donesl za záda brankáře a ukázal, že post pravého křídla si rychle oblíbil. Před koncem třetiny Hippos podruhé využil přesilovku, když Tlustoš skryl svoji ránu a Plíhal nemohl zasáhnout.

V poslední třetině přebrali otěže zápasu domácí a tlačili se do útoku. Hroši se tou dobou už asi viděli v autobuse, a tak se nebylo čemu divit, když Žwak snížil. Důležitým momentem byla ubráněná přesilová hra v polovině třetiny. Tento moment Hrochy uklidnil a zbytek zápasu si hráči bez větších problémů pohlídali. Hroši si tak po výhře 5:3 připsali další důležité body do tabulky.

Hodnocení trenéra: Jsem rád, že jsme potvrdili tři body ze zápasu se Svitavami. Trvalo nám, než jsme se srovnali s důrazem soupeře v osobních soubojích, který byl kolikrát na hraně. Ale to jsme museli čekat. Asi poprvé v sezóně nám pomohly přesilovky, když jsme obě nabídnuté možnosti využili a k tomu ještě proměněné trestné střílení, se kterým si poradil Luky Zeisel. V poslední části nás podržel i spolehlivý Kratochvíl, a tak jsme vyhráli zaslouženě.

Sestava: Kratochvíl, Dvořák F., Příhoda, Hrubý, Karásek, Dvořák O., Tlustoš, Halm, Zeisel, Haman, Kafka, Petříček, Ušák

Góly: Petříček 2, Zeisel, Haman, Tlustoš

Asistence: Halm 2, Dvořák F., Dvořák O.