A-tým vyhrál oba domácí zápasy

• Článek k zápasu/turnaji

Hroši o víkendu vstoupili do série play-down proti Horní Suché a soupeře dokázali jak v sobotním, tak v nedělním utkání porazit a ujali se vedení v sérii hrané na tři vítězné zápasy 2:0.

 

Začátek sobotního utkání byl opatrný a odpovídal jeho důležitosti. Jako první se prosadili hosté a to ve třinácté minutě. Hroši však měli připravenou rychlou odpověď, když míček ve vzduchu udeřil bekhendem Tlustoš a Plíhal neměl nárok. Na začátku dvacáté minuty šla Suchá opět do vedení, ale hned v dalším střídání vyrobila hrubku v rozehrávce a Ušák snížil ranou pod horní tyč.

 

Hippos šel do vedení v půlce zápasu, když využil přesilovou hru. Halm se po nahrávce Tlustoše trefil přesně. Za další tři minuty využili Hroši i svoji druhou přesilovku. Znovu z křídla střílel Halm a jeho vyraženou ránu dorazil do opuštěné klece Haman. Hned v dalším střídání nahodil míček od poloviny hřiště mladý Hrubý a balón k překvapení všech skončil v síti. Do konce třetí části mohli hosté snížit, ale na rozdíl od domácích se jim v přesilovkách nedařilo a nevyužili ani svoji třetí početní výhodu.

 

Ve třetí třetině se hosté snažili s utkáním něco udělat. Hroši zalezli do obranné ulity a byli za to potrestáni. V polovině třetí části se nedohodli F. Dvořák s brankářem Kratochvílem a Czyž jejich hrubky využil ke snížení. Pět minut před konce už bylo srovnáno. Suchá obstřelovala bránu z dálky a dva její pokusy se dostaly až za Kratochvílova záda. Pak se čekalo na prodloužení a to ve třetí minutě rozhodl Petříček, který dorazil míček do brány bekhendem.

 

Hodnocení trenéra: Utkání bylo opatrné a nikdo se nechtěl dopustit větší chyby. My jsme dvakrát inkasovali, ale naštěstí jsme měli vždy připravenou odpověď. Důležitým faktorem byla hra v početní výhodě. Zatímco my využili během prvních dvou třetin obě přesilovky, tak soupeř ani jednu ze tří a díky tomu jsme si vytvořili mírný náskok. Ve třetí třetině jsme byli ale zbytečně pasivní a byli za to po zásluze potrestáni. Pak jsme se těžko dostávali zpět do tempa a zápas tak skončil v prodloužení. V tom jsme byli šťastnější a připsali si první důležitý bod.     

 

Sestava: Kratochvíl, Růžička, Dvořák F., Příhoda, Hrubý, Kafka, Karásek, Dvořák O., Tlustoš, Haman, Ušák, Halm, Staněk, Petříček, Zeisel

Góly:  Tlustoš, Ušák, Halm, Haman, Hrubý, Petříček

Asistence: Dvořák F. 2, Tlustoš 2, Halm

 

Ve druhém utkání otevřel skóre opět soupeř ze Suché. V polovině první části dostali Hroši přesilovku, ale tentokrát v ní sami inkasovali, když se prosadil Žwak. V průběhu první části už branka nepadla, ale i přesto se neustále něco dělo.

 

Hroši vyrovnali na začátku druhé třetiny a opět v přesilovce. Dvořák F. posunul míček na Tlustoše, ten si balon srovnal na čepeli a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Zanedlouho po něm se prosadili Hroši znovu. Petříček byl faulován na mantinelu, ještě ale stihl posunout míček směrem k Hamanovi, ten na druhé straně oslovil O. Dvořáka a ten kličkou do forhendu překonal Fukala.

 

Asi rozhodující okamžiky se odehrály na začátku poslední třetiny. Hrochy nejprve několikrát podržel fantastickými zákroky Kratochvíl a na druhé straně poté udeřil Kafka. Nejprve ustál zákrok u mantinelu, a když se před ním všichni rozestoupili, tak nabral směr brána, Fukalovi nasadil kličku do bekhendu a ranou pod břevno zvýšil na 3:1. Šest minut před koncem se tvrdou ranou prezentoval Karásek. Jeho střela zůstala brankáři skryta a tak skončila za jeho zády. Ve zbytku utkání se hráči Suché několikrát provinili proti pravidlům a byli po právu vyloučeni. Především zákrok na Halma ohodnocený pěti minutami byl hodně za hranou. Hippos už se ani v přesilovce nikam moc netlačil. Sice pár šancí bylo, ale na zisku druhého bodu to nemohlo mít vliv.

 

Hodnocení trenéra: Po celý zápas jsme se soustředili na obranu. Nechtěli jsme zbytečně inkasovat a to se nám až na jednu výjimku podařilo. S jednou inkasovanou brankou musíme vítězit. Rozhodující chvíle přišli na začátku poslední části. Nás podržel Kratochvíl a my mohli poté zvýšit. Závěr nám soupeř ulehčil svoji nedisciplinovaností, a tak se můžeme radovat z druhého vítězství. Jsem rád, že jsme se poučili oproti sobotě a ve třetí části nehráli tak pasivně. Teď musíme odpočinout, protože za týden to bude ještě těžší. Závěrem bych rád poděkoval skvělým fanouškům, kteří nás celou sezonu podporovali a především v těchto dvou zápasech nám vytvořili super atmosféru.        

 

Sestava: Kratochvíl, Růžička, Dvořák F., Příhoda, Kafka, Karásek, Dvořák O., Tlustoš, Haman, Ušák, Halm, Staněk, Petříček, Zeisel, Zerák O.

Góly:  Tlustoš, Dvořák O., Kafka, Karásek

Asistence: Dvořák F., Haman, Ušák, Tlustoš