A-tým začal rok 2019 vítězně

• Článek k zápasu/turnaji

A-tým navázal na dvě poslední výhry a na domácí palubovce si dokázal podruhé v sezóně poradit s Opavou, kterou tentokrát porazil 6:4 (první vzájemné utkání Hroši vyhráli na začátku října 7:4).

Celá první třetina byla poměrně opatrná. Bylo vidět, že svátky daly hráčům zabrat. Přesto se na první branku nečekalo dlouho. Dvořák F. nahrál přes šíři hřiště Tlustošovi, který vystřelil a míček v blízkosti brankáře šikovně tečoval Staněk. To vše na začátku čtvrté minuty. To bylo ale z branek vše, co bylo v první části k vidění.

Ve druhé třetině měla Opava možnost vyrovnat v přesilové hře. To se jí ale nepodařilo a hned po skončení měli stejnou možnosti Hroši. Taky bez kýženého gólu. Druhá branka utkání tak padla až po polovině utkání. Zeisel přihrál O. Dvořákovi, který z výběhu od mantinelu zamířil přesně na zadní tyč. Opava se ale snížení ještě ve druhé části dočkala. Chyba jednoho z domácích hráčů poskytla Opavě rychlý brejk, který Kostolány zakončil tak, jak měl. Dvě vteřiny před koncem třetiny byl ještě vyloučen domácí O. Dvořák, a tak třetí část měla začít tlakem Opavy.

Byli to však Hroši, kteří v oslabení udeřili. Zeisel se zmocnil míčku a z poměrně velké vzdálenosti překonal Bezděka v bráně přízemní ranou. Hippos bránil svůj dvoubrankový náskok a snažil se zvýšit po brejkových situacích. Jednu takovou přetavil v branku Haman. Ten zpracoval míček od Ušáka a dlouhou kličkou si poradil s hostujícím brankářem. Ten samý hráč byl sedm minut před koncem vyloučen a Opava přesilovky využila ke snížení. Kostolány zachytil výhoz domácích a Sova jeho nahrávku přetavil ve druhou branku. Tři minuty před koncem už to bylo 4:3. Další chyba na polovině hřiště a Repček si poradil se všemi nástrahami. Opava tlačila a Hroši se měli co otáčet. Naštěstí to byli ale domácí, kteří se prosadili po rychlém kontru. Tlustoš našel Zeisela a ten po přečtení Hamanova návodu, jak překonat Bezděka dlouhou kličkou zvýšil na 5:3. Hned po buly zpracovával Petříček dlouhé nahození před brankářem, při kterém byl nedovoleně atakován, a z toho důvodu bylo nařízené trestné střílení. Volba padla na Zeisela, který provedl podobnou kličku jako před Vánoci v Horní Suché a ukázal, že kapitán Tlustoš není jediným, kdo dokáže penalty s úspěchem zakončovat. Opava sice ještě stačila snížit, když Mazur nachytal z nulového úhlu jinak výborně chytajícího Kratochvíla, ale na zisku tří bodů pro domácí to nic nemohlo změnit.

Hodnocení trenéra: Pokud chceme do play-off, tak musíme porážet soupeře pod sebou. To se nám povedlo před Vánoci s Horní Suchou a Svitavami a jsem rád, že v tom pokračujeme i po Novém roce. Po dvě třetiny jsme byli lepší. Precizní v obraně, jenom branky v útoku chyběly, přestože šancí na ně bylo dost. Ve třetí části byl důležitý gól na 3:1 a od té doby převzali otěže hosté a mi těžko tahali hony z medu. Pak jsme udělali dvě chyby a Opava byla na dostřel. Naštěstí jsme ale závěrečný tlak utnuli dvěma góly a mohli se radovat z další důležité výhry. Kluci podali kvalitní kolektivní výkon, škoda jen pár zbytečných ztrát. Pokud někoho vyzdvihnout, tak spolehlivého Kratochvíla v bráně.

Sestava: Kratochvíl, Růžička, Dvořák F., Příhoda, Hrubý, Karásek, Dvořák O., Tlustoš, Staněk, Zeisel, Haman, Kafka, Petříček, Ušák

Góly: Zeisel 3, Staněk, Dvořák O., Haman

Asistence: Tlustoš 2, Zeisel, Petříček, Ušák