Áčko mimo elitní osmičku

• Článek k zápasu/turnaji

Hroši se vydali k dalšímu zápasu do Křenovic, kde odehráli zápas s Aligátory. Na svého oblíbeného soupeře tentokrát nestačili a nakonec odešli z klání poraženi 6:9.

 

Na první branku se dlouho nečekalo. Neuběhla ani minuta a Zbořil poslal přesnou ranou domácí do vedení.  V polovině třetiny Hroši neproměnili přesilovou hru, a tak vyrovnání přinesla až dalekonosná rána F. Dvořáka, kterou si pro sebe mimo dosah brankáře stáhl Zeisel a pak rychle zasunul za domácího brankáře. Za další minutu šli Hroši do vedení. Příhoda tvrdou ranou od půlky jen vyprášil výstroj Rychlému, míček si ale našel Tlustoš, počkal až brankář padne k zemi a zkušeně ho přehodil. Pak měli možnost přesilovky i domácí, ale ani oni je v branku nepřetavili. Půl minuty před koncem se ale stejně prosadili. Znovu se trefil Zbořil.

 

Skóre ve druhé části se vyvíjeli podobně jako v první. Nejprve střelou z první překonal Kratochvíla Jedlička, aby se poté prosadili dvakrát hráči Hipposu. Nejprve se po přísně nařízené malé domu ze standardní situace prosadil Haman, kterému míček vrátil Halm a pro žďárského centra už nebyl problém trefit odkrytou klec. Za dvě minuty Hroši využili přesilovou hru. Míčku se ujal F. Dvořák, došel s ním do vzdálenosti, ze které se dalo vystřelit, a trefil přesně pod horní tyč. Hra se přelévala ze strany na stranu a obdobně tomu i skóre. V rozmezí tří minut se tentokrát prosadili dvakrát domácí a druhá část skončila stavem 5:4.

 

Nic nebylo rozhodnuto, a když ve čtvrté minutě srovnal po tlaku do brány O. Dvořák, tak se schylovalo k dramatu. Bohužel ale pak přišel žďárský blackout, kdy Aligátoři udeřili čtyřikrát během dvou minut. Vlastně každé střídání skončilo brankou a třikrát se prosadil ostřílený mazák Dufek. Do brány šel Růžička, Klobouky reagovali time-outem a Hroši ještě chtěli vyrovnat. Do konce zápasu i přes velké možnosti skórovali pouze jednou, když F. Dvořák využil chyby ve střídání, rozběhl se s míčkem směrem k Rychlému a zacloněnou ranou dal skóre finální podobu.

 

 

Hodnocení trenéra: Přímý souboj o play-off se nám hrubě nevyvedl. Do stavu 5:5 byl zápas vyrovnaný, ale co se stalo potom, to mi hlava ještě teď nebere. S tím, co máme, prostě nemůžeme inkasovat 9 branek za zápas. Na druhou stranu, to co někteří nepromění, je trestuhodné a to se ukázalo v plné nahotě. Soupeř s přehledem trestal naše chyby a my nebyli schopni dát branku ani ve chvíli, kdy jsme šli sami čtyřikrát na bránu nebo když nám míček několikrát poskakoval před poloprázdnou bránou. Nejsme v komfortní situaci, na druhou stranu se o to můžeme porvat do posledního zápasu a to taky uděláme. Jenom je potřeba se k tomu lépe postavit.   

 

Sestava: Kratochvíl, Růžička, Dvořák F., Příhoda, Hrubý, Kafka. Dvořák O., Haman, Dvořák O., Ušák, Halm, Zerák O., Staněk, Petříček, Zeisel

Góly: Dvořák F. 2, Zeisel, Tlustoš, Haman, Dvořák O.

Asistence: Příhoda 2, Tlustoš 2, Ušák, Dvořák F.