Áčko nestačilo na jednoho z nováčků

• Článek k zápasu/turnaji

Po nepovedeném zápase s Telnicí měli Hroši možnost nápravy v sobotu 20.10., kdy se měli v Hluku střetnout s místním celkem FBK Spartak. Ani jeden z nováčků v soutěži netrpí velkým ostychem a tento zápas to jenom potvrdil. Hroši tahali celý zápas za kratší konec a nakonec prohráli 7:3.

Začátek zápasu přinesl dvě branky. Ve druhé minutě vstřelil první branku domácí Janča, který se uvolnil z rohu a s jemnou tečí od Karáskovy hole otevřel skóre zápasu. Za minutu srovnal Váša. Karáskovu střelu od poloviny tečoval Halm, brankář pouze vyrazil před sebe a Váša míček pohotově poslal do brány. Obraz hry se neměnil, pouze branky nepadaly. Až na jednu výjimku, kterou měl na starosti hostující Kafka, ten si míček nešikovně kopl do své brány.

Pokud chtěli Hroši pomýšlet na obrat, tak museli zvládnout druhou třetinu lépe než je jejich zvykem. Zatím měli ve druhých třetinách skóre 4:18 a pouze jednou ji dokázali vyhrát. Ve druhé třetině padla pouze jedna branka a to do sítě Hrochů. Hluk na rozdíl od svého soupeře svoji početní výhodu využil a odskočil na rozdíl ve skóre na dvě branky. Pak bylo na obou stranách vidět dost šancí, několik nastřelených brankových konstrukcí, ale branka už nepadla.

Na začátku třetího dějství snížil F. Dvořák. Ten rychle zatáhl míček na polovinu soupeře, v situaci dva na jednoho vystřelil a trochu šťastnou ranou překonal brankáře. Hroši byli na dostřel a nadechovali se k obratu. Bohužel pak v rozmezí dvou minut vymysleli tři hrubé chyby, které soupeř potrestal a bylo po nadějích. Nejprve z rohu nahrál protihráči do brejku Zeisel. Poté Karáskovu rozehrávku vystihl Jílek a nechal vyniknout skórujícího Oberta. Za 12 sekund se to samé podařilo Ušákovi a Olbert zaznamel hattrick. Pak sice snížil Ušák po nahrávce Tlustoše, ale to už bylo pozdě. Konečný výsledek pak určila přesilovková rána domácích a Hroši, tak z Hluku odjeli s porážkou 3:7.

Hodnocení trenéra: Věděli jsme, co nás čeká. To se potvrdilo, a tak se můžeme zlobit pouze sami na sebe. Faktory, které převážily misky vah na stranu Hluku, byly početní výhody obou týmu. Mmy jsme nedokázali ani jednu ze tří přesilovek využít a soupeř přetavil v branku obě. A pak koncovka, kdy jsme nebyli schopni proměnit ani ty nejvyloženější šance. Rozhodujícími ale byly naše hrubé individuální chyby v rozmezí dvou minut v polovině třetí části, které soupeř potrestal. Pro nás další tvrdá lekce, které budeme chtít využít v dalších zápasech.

Sestava: Kratochvíl, Růžička, Dvořák F., Karásek, Kafka, Hrubý, Dvořák O., Tlustoš, Ušák, Halm, Zeisel, Staněk, Váša, Haman

Góly: Váša, Dvořák F., Ušák

Asistence: Halm, Tlustoš