Áčko překvapilo v Brně

• Článek k zápasu/turnaji

 

Hroši z posledních dvou zápasů inkasovali čtyřiadvacet branek. Pokud chtěli v Brně proti místním Gulliverům pomýšlet na body, tak museli zlepšit práci na obranné polovině. To se povedlo a Hippos si tak z Brna odvezl důležité tři body po výhře 4:3.   

 

Obraz zápasu se od začátku do konce moc neměnil. Domácí po většinu zápasu drželi míček na svých hokejkách, ale pohybovali se s ním v prostorech, kde nebyli moc nebezpeční. První branku zápasu tak obstarali hosté. Ušák ze standardní situace z rohu našel přesně Tlustoše, který trefil nad rameno brankáře. Možnost na vstřelení druhé branky dostali Hroši v přesilové hře. Tu ale i přes dvě dobré šance nevyužili, a tak přišel trest. Na začátku poslední minuty první části se tři bránící hráči špatně dohodli a Házy oslovil Nováka, který byl před Kratochvílem zcela volný.   

 

Druhá část začala tak, jak skončila první. Tedy brankou Gulliverů, kteří zasadili Hrochům rovnou dva tvrdé direkty. Nejprve se podruhé přesně trefil Novák a hned po buly chyboval v rozehrávce Tlustoš a Kvapil z brejku trefil po nahrávce Foreta odkrytou bránu. Ve druhé třetině domácí vysunuli obranu a i do brány se tlačili více. Před polovinou zápasu si vzal slovo Ondřej Dvořák. Nejprve obral o míček Havlíčka a ranou ze střední vzdálenosti překonal Krupu. V dalším střídání se pak ten samý hráč provinil zákrokem oceněným na dvě minuty a Hippos šel do čtyř. I Hroši ale hru ve čtyřech zvládli.

 

Hra v poslední části se trochu vyrovnala a Hroši začali ohrožovat bránu.  Ovoce to přineslo v polovině třetiny. To Dvořák F. rozjel akci a přihrál na mantinel Tlustošovi, který přesnou ranou na zadní tyč vyrovnal a zapsal svoji druhou branku utkání. Za necelé dvě minuty šel Hippos do vedení. Dvořák F. nahodil míček od půlky na bránu a těsně před brankářem ho tečoval Staněk. Míček se obloučkem dostal za záda Krupy. Zbytek zápasu si Hroši pohlídali, co nezblokovali hráči v poli, tak chytil Kratochvíl. O závěrečný tlak pak domácí připravil Bouška, který zbytečně dohrál žďárského brankáře a zbytek zápasu tak sledoval z trestné lavice. Vyrovnat se domácím už nepodařilo a Hroši mohli slavit překvapivé vítězství.   

 

Hodnocení trenéra: Domácí sice byli častěji v držení balonu, ale moc se nechtěli pouštět do míst, kde to bolí. Rány z větší vzdálenosti se nám dařilo blokovat, a když už něco prošlo, tak pomohl Kratochvíl v bráně. Jsem rád, že jsme zvládli poslední třetinu, kterou jsme odehráli slušně a vyhráli ji 2:0. Tři body z Brna jsou pro nás zlatý, ale my to nepřeceňujeme a musíme na to navázat v dalším domácím utkání s Letkou, které odehrajeme v sobotu 2.2. od 19:00. Jedná se o poslední domácí utkání v základní části, které bude mít i charitativní podtext, a tak bych rád tímto všechny naše příznivce pozval.

 

Sestava: Kratochvíl, Dvořák F., Příhoda, Hrubý, Karásek, Dvořák O., Tlustoš, Haman, Dvořák O., Ušák, Halm, Zerák O., Staněk, Petříček, Kafka, Zeisel

Góly: Tlustoš 2, Dvořák O., Staněk

Asistence: Ušák, Zeisel, Příhoda, Dvořák F.