Áčko přivezlo 2 body z Blanska, prodloužení rozhodl Lukeš

• Článek k zápasu/turnaji

V rámci 4. kola divize cestovalo Áčko na půdu dosud neporaženého Blanska. I v lehce oslabené sestavě vstoupili hroši do utkání dobře. Jan Lukeš v 5. minutě vybojoval balonek na útočné polovině a vybídl Karáska ke skórování. O minutu později to již bylo 0:2. Ve vyložené příležitosti byl faulován Haman a nařízené trestné střílení proměnil kapitán Tlustoš. Domácím se podařilo snížit v 9. minutě. Obrana Hipposu za sebou zapomněla dvojici Kučera-Fedra, která dokázala využít dlouhou přihrávku svého brankáře. Minutu před sirénou si vzali hroši dvoubrankové vedení zpět. Michal Hrubý našel volného Lukeše v pozici, ze které se žďárská trojka nemýlí. 

Vedení 1:3 se v druhé třetině začalo otřásat velmi brzy. Domácí hráči přitlačili na pilu a výsledkem byly dvě branky v podání Kučery, který tak zkompletoval hattrick. Na všechny branky mu nahrál Fedra. Nutno podotknout, že hroši ve druhé třetině tahali za kratší konec a vyrovnané skóre během druhé přestávky svítilo i díky dobře chytajícímu Růžičkovi v bráně.

O vítězi tohoto klání tak měla rozhodnout třetí třetina a hned na začátku šli hroši zpět do vedení. Ondřej Dvořák využil zaváhání domácího beka a zakončil svůj únik střelou do šibenice. Vyrovnat se domácím povedlo v přesilové hře, když se hloupě nechal vyloučit Petříček. Opět u toho byl Fedra, tentokrát v roli zakončovatele. Vyrovnaný stav 4:4 vydržel až do konce utkání, domácí si do prodloužení navíc přenesli přesilovou hru, když v čase 59:59 byl vyloučen kapitán Tlustoš.

V oslabení měli hroši velké štěstí, domácí dvakrát minuli před prázdnou brankou a jeden skvělý zákrok si připsal Růžička. Po vypršení trestu Tlustoše se i hroši mohli vydat dopředu. V čase 62:31 vybojoval Ondřej Dvořák balonek a vybídl Lukeše k zakončení. Ten svou druhou brankou ukončil utkání a vybojoval bonusový bod pro Hippos.

Sestava: Růžička, Hažmuka - Zeisel, Dvořák F., Denk, Petříček, Hrubý M., Tlustoš, Karásek, Dvořák O., Hrubý T., Lukeš, Haman
Góly: Lukeš 2, Karásek, Tlustoš, Dvořák O.
Asistence: Lukeš, Dvořák O., Hrubý M.,