Áčko veze tři body z Opavy

• Článek k zápasu/turnaji

A-tým se v sobotu 6.10. vydal do daleké Opavy, kde se mu v posledních sezónách příliš nedařilo. Loňskou vysokou prohru se Hrochům ale podařilo odčinit a na Vysočinu si po výhře 7:4 odvezli tři body.

Úvod zápasu se nesl ve znamení chyb. Hned v šestnácté vteřině si domácí brankář srazil nahození Příhody, které ani nesměřovalo do brány, za svá zády. Překvapeni byli všichni. Na začátku páté minuty se uvolnil Zeisel, vyslal tvrdou střelu směrem na bránu, kterou Bezděk pouze vyrazil před sebe, kde míček za jeho záda vrátil dorážkou Ondřej Dvořák. Hokejka byla poměrně vysoko, ale rozhodčí branku bez většího rozmýšlení uznal. Zpátky na zem vrátil Hrochy v osmé minutě Solný. Ten si seběhl před bránu a Tlustoš přes veškerou snahu brance zabránit nedokázal. Za minutu kontruje opět Ondřej Dvořák. Kafka se zmocnil míčku, natáhl na sebe dva protihráče a pak posunul na žďárského střelce, který letos se zakončením nemá problémy. Poslední branku první třetiny měla na starosti Opava. Hroši ztratili míček na útočné polovině a duo Repček – Kostolány poprvé trestala.

Druhá třetina se odehrávala v režii domácích, kteří na hřišti dominovali. Hroši se nestačili otáčet, soupeř hrál aktivně, přesně a ukázal, že na chvost tabulky rozhodně nepatří. Nebylo se tak čemu divit, že skóre otočil ve svůj prospěch. Kostolány vyzval Klečku a Repčeka a ti poslali svůj tým do vedení. Ve druhé části více branek nepadlo a Hippos byl rád, že odcházel do šaten za stavu 3:4 ve svůj neprospěch.

Ve třetí části taky jeden z celků dominoval, ale tentokráte to byli Hroši. Na konci šesté minuty snížil Tlustoš, jehož ránu tečoval jeden z bránících hráčů a Bezděk v bráně nestihl reagovat. V osmé minutě sehráli Hroši signál z rohu a Haman se po nahrávce Halma trefil přesně na zadní tyč. Ve dvanácté minutě se odehráli asi klíčové okamžiky. Vojtěch Repček nebyl schopen dorazit míček do brány, který se chvíli nacházel pár čísel před brankovou čárou, než ho Kratochvíl zalehnul. Pár vteřin po tomto momentu se míčku ujal Filip Dvořák proběhl celé hřiště a střelou o tyč zvýšil na 6:4. Za další minutu zkoušel to samé Tlustoš. Ten se dostal do blízkosti brány, poté ale místo střely volil nahrávku, kterou Zeisel střelu mezi nohy přetavil v sedmou branku hostů. Do konce zápasu už branka nepadla. Opava trefila jednu tyčku a se zbytkem si poradil spolehlivý Kratochvíl v bráně.

Hodnocení trenéra: Vstup do zápasu se nám podařil. Dali jsme šťastnou branku a pak proměnili dva rychlé brejky. Bohužel jsme ale nebyli schopni zabránit dvěma brankám v naší síti. Naše góly nás ale až moc uklidnili a začali jsme hrát lehkovážně. Především ve druhé části nás soupeř přehrával. My byli všude pozdě a můžeme být rádi, že jsme inkasovali pouze dvakrát. To byl první důležitý faktor. Do třetí třetiny se hráči ale zmobilizovali, vstřelili čtyři branky a soupeře nepouštěli do větších šancí. Takže za třetí třetinu pochvala, ale druhá třetina velkým varováním. Jinak z prvních pěti zápasů jsme chtěli minimálně 9 bodů, to se nám podařilo a teď v tom jen pokračovat.

Sestava: Kratochvíl, Růžička, Dvořák F., Kafka, Karásek, Příhoda, Hrubý, Dvořák O., Haman, Tlustoš, Ušák, Halm, Zeisel

Góly: Dvořák O. 2, Příhoda, Tlustoš, Haman, Dvořák F., Zeisel

Asistence: Tlustoš 2, Zeisel, Kafka, Ušák, Halm