Áčko vrátilo Litomyšli vyřazení z poháru

• Článek k zápasu/turnaji

V rámci třetího kola divize přijel do Žďáru soupeř z Litomyšle. Právě Litomyšl vystavila Hipposu stopku ve druhém kole poháru, a tak o motivaci nebyla nouze. O první branku utkání se postarali hosté, v 10. minutě převzal Jedlička křižnou přihrávku a vymetl horní roh Kratochvílovy brány. Ještě do konce třetiny ale Hippos skóre otočil. V 15. minutě Filip Dvořák vysunul do úniku Hamana, který s přehledem zakončil. O 4 minuty později Ondřej Dvořák doklepl přihrávku T. Hrubého do sítě a do šaten se šlo za stavu 2:1.

Nabuzení otočením skóre vlétli hroši do druhé třetiny. V 25. minutě si Lukeš vybojoval střeleckou pozici a zavěsil na první tyč. Po půl minutě byla pavučina vymetena i na druhé straně. F. Dvořák z nulového úhlu překvapil Hájka. V polovině utkání se střelecky prosadil i kapitán Tlustoš, kdy z první zakončil křižnou přihrávku F. Dvořáka. Litomyšl se do hry vrátila díky zbytečnému vyloučení Lukeše. Boštík z bezprostřední blízkosti dorazil střelu Štarmana. Při tomto gólu se zranil domácí brankář Kratochvíl, kterého musel nahradit Růžička. Ve 34. minutě přivítal nového brankáře Štarman, když od mantinelu trefil přesně na zadní tyč a snížil na rozdíl dvou branek. Skóre 5:3 svítilo na tabuli až do druhé přestávky.
 
Do třetí třetiny vstoupil Hippos s obměněnou sestavou a čerstvý Halm se hned v prvním střídání blýskl asistencí. Jeho nabídkou nepohrdnul Lukeš. Čtyřbrankové vedení vrátil hrouchům ve 49. minutě Tomáš Hrubý, který si počkal na odraženou střelu od zadního mantinelu a doklepl balonek do prázdné branky. T. Hrubý byl autorem i osmého gólu domácích, když v čase 53:35 zakončil situaci 2 na 1 střelou do šibenice. Litomyšl chtěla s utkáním ještě něco udělat a odvolala brankaře. Toho využil Michal Hrubý 3 minuty před koncem, když nasměroval své vyhození do odkryté branky. Na kulatou desítku upravil skóre v přesilové hře Haman. 15 vteřin před koncem hostující Jedlička neproměnil trestné střílení, a tak si Hippos připsal důležité tři body za výhru 10:3.
 
Sestava: Kratochvíl, Růžička - Dvořák F., Hrubý M., Petříček, Denk, Příhoda - Haman, Tlustoš, Zerák, Karásek, Dvořák O. Halm, Zeisel, Hrubý T. Lukeš.
Branky: Hrubý T. 2, Haman 2, Lukeš 2, Dvořák F, Dvořák O., Hrubý M., Tlustoš
Asistence: Dvořák F. 2, Halm 2, Růžička, Petříček, Haman, Zeisel, Hrubý T.