Áčko vybojovalo bod na půdě Kopřivnice

• Článek k zápasu/turnaji

A-tým se po dvou domácích střetnutích vydal k zápasu do Kopřivnice. První letošní vzájemný duel Hroši prohráli 4:7 a navíc se Kopřivnice nacházela na druhém místě tabulky, takže Hrochy nečekalo nic lehkého. Žďár si díky hře ve třetí třetině připsal bod za prohru 6:5 v prodloužení.

Kopřivnice začala zápas aktivněji a častěji hledala okénka v obraně Hrochů. Nebylo se tak čemu divit, že to byli Hroši, kdo první inkasoval. Domácí Monsport v páté minutě prostřelil Karáskův blok a Kratochvíl v bráně toho moc neviděl. Na začátku osmé minuty se domácí prosadili podruhé. Kostelník prošel kolem tří bránících hráčů a se zakončením problém taktéž neměl. Když Hroši nevyužili přesilovku, kterou nesehráli špatně, a když Kostelník trefil horní tyč, šlo se do šaten za stavu 2:0 pro domácí.

Ve druhé třetině se začali postupně probouzet i hosté. Výsledkem toho bylo snížení Staňka, který se prosadil ze závaru před brankou. To bylo ale na delší dobu od Hrochů vše. Po polovině zápasu se z brejku prosadil Lichnovský, který dostal míček před prázdnou bránu a chvíli po něm využil dalšího zaváhání v obraně Kubátko. Hippos po dvou částech prohrával 4:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by ze zápasu mohl nějaký bod urvat.

Jeden z důležitých momentů nastal hned na začátku třetí třetiny. Filip Dvořák hned po buly přihrál svému bratru Ondřejovi, který z větší vzdálenosti vystřelil a Klinka si nešťastně kopl míček za svá záda. Najednou to byl úplně jiný celek z Vysočiny. Za další tři minuty už to bylo pouze o gól. Filip Dvořák opět na svého bratra Ondřeje, ten rychle postrčil míček k Hamanovi a ten po dvou spálených tutovkách ukázal, že dávat branky nezapomněl. Trefil přesně horní roh brány. Hra se zcela obrátila. Najednou hráli Hroši a Kopřivnice se bránila. Bohužel Hippos neproměnil své šance, a tak přišel trest. Další laciná ztráta a Zátopek z brejku zvýšil. Druhým důležitým okamžikem bylo okamžité snížení. Po sedmnácti vteřinách po brance Kopřivnice se prosadil Zeisel. Ten umě zpracoval střelu Hrubého, rychle se obtočil kolem obránce a přesně zacílil na zadní tyč. Chyběli dvě minuty a Hroši po oddechovém čase začali dobývat Klinkovu branku v šesti. Ještě větší výhodu jim poskytl Kubátko, který se nechal v závěru vyloučit. Hroši tlačili, obstřelovali domácí branku a odměnou jim byla vstřelená branka vteřinu před koncem. Za střelce označen Ondřej Dvořák, kterému míček přistrčil Tlustoš.

V prodloužení se nechal zbytečně vyloučit Staněk a Kopřivnice o vítězi rozhodla. Kostelník vystihl rozehrávku a se střelou si počkal do poslední chvíle a trefil přesně.

Hodnocení trenéra: Ze zápasu mám smíšené pocity. Po dvě třetiny jsme byli bezzubí v útoku. I přes to jsme ale tři tutovky měli, ale neproměnili je. O druhé přestávce proběhla menší bouřka v šatně a ve třetí části jsme začali hrát, tak jak jsme si představovali. Mohli jsme mít body tři, ale také žádný a tak asi i díky tomu, kdy jsme vyrovnali, musíme být s bodem spokojeni. Ve hře bylo dost chyb a nedorozumění, ale za třetí část zaslouží kluci pochvalu. Příště je ale potřeba takhle hrát od první minuty.

Sestava: Kratochvíl, Růžička, Dvořák F., Karásek, Příhoda, Hrubý, Dvořák O., Tlustoš, Halm, Zeisel, Staněk, Haman, Kafka

Góly: Dvořák O., Staněk, Haman, Zeisel

Asistence: Haman, Dvořák F, Dvořák O., Hrubý, Tlustoš