Áčko z azylu v Bystřici dovezlo tři body

• Článek k zápasu/turnaji

A-tým se po čtrnácti denní pauze, která byla z důvodu konání MS ve florbale v Praze, představil v azylu v Bystřici nad Pernštejnem. Na Bouchalkách se hrálo MČR ve frisbee, a tak museli vzít Hroši zavděk bystřickou halou. Ve vyrovnaném zápase se nakonec štěstí přiklonilo na stranu Hrochů a ti si tak připsali důležitou výhru do tabulky.

První problém nastal ještě před zápasem. Správce bystřické haly na šestou hodinu domluvil dvě akce, a tak než se do hry dostali florbalisté, tak se po hřišti proháněli amatérští fotbalisté různých věkových kategorií. Zápas tak začal místo původních 19:00 až v 19:45. Dalším problém pro Hrochy byla brzká inkasovaná branka. Nedůraz v prostoru před brankou a Zach na začátku šesté minuty otevřel skóre utkání. Hroši ale měli připravenou rychlou odpověď. Haman obral o míček jednoho z obránců, potáhl jej mimo dosah brankáře a neomylně zavěsil. Do konce třetiny bylo k vidění ještě pár šancí, ale ke skórování vždy kousek chyběl. První část tak skončila 1:1.

Úvod druhé části nabídl mnoho zajímavého. Ještě neuběhla ani minuta, když Příhoda špatně rozehrál a Šincl poslal svoji družinu opět do vedení. Za další minutu rozhodčí přisoudil žďárským penaltu. Tlustoš si Lamaře připravil, ale nedokázal míček zvednout nad ležícího brankáře. Na začátku třetí minuty byl na konci rychlé akce Haman, který převzal přihrávku od agilního Halma a zamířil přesně k tyči. V polovině utkání šli Hroši do vedení. Dvořák Filip rychle vyvezl balonek z obraného pásma a našel Halma, který rychlou střelou rozvlnil síť. Hroši ale dlouho nevedli. Po další chybě v rozehrávce se mohl radovat z vyrovnání Šincl.

Rozhodnou měla poslední část. V deváté minutě byl po zbytečném faulu na útočné polovině vyloučen Tlustoš a Svitavy přesilovku přetavili ve vedoucí gól. Šincl vystřelil z velkého úhlu a přesouvajícího se Kratochvíla prostřelil na první tyč. Hroši ale měli nachystanou rychlou odpověď. A znovu u toho byla Halm. Tentokrát vystřelil a Zeisel vyražený míček rychle vrátil za záda brankáře. Rozhodující moment přišel tři minuty před koncem. Halm od mantinelu posunul míček na osu hřiště, kde se objevil nikým nebráněn Petříček. Ten při samostatném úniku zadrobil nohama, aby si srovnal myšlenky v hlavě a míček na holi a ranou pod horní tyč po perfektně provedeném bekhendovém blafáku vrací Hrochům vedení. Zbytek zápasu si Hroši pohlídali a mohli slavit důležité vítězství.

Hodnocení trenéra: Zápas jsme museli vyhrát a to se nám naštěstí povedlo. Od prvního do posledního hráče jsme plnili taktické pokyny, což hrálo důležitou roli. Co mě mrzí, jsou dvě inkasované branky po chybách v naší rozehrávce. Pak slabá produktivita v přesilových hrách a vlastně produktivita celkově. Opět jsme měli šancí na deset branek. Jinak jsme ale odvedli slušný výkon. Pokud někoho vyzvednout, tak Dana Halma, který takový zápas potřeboval a Lukáše Kratochvíla, který nás v důležitých momentech podržel. Teď je ale potřeba vítězství potvrdit třemi body z Horní Suché.

Sestava: Kratochvíl, Krátký, Dvořák F., Příhoda, Hrubý, Dvořák O., Tlustoš, Halm, Zeisel, Haman, Kafka, Petříček

Góly: Haman 2, Halm, Zeisel, Petříček

Asistence: Halm 3, Dvořák F.