Áčko z prvního venkovního utkání bez bodu

• Článek k zápasu/turnaji

K prvnímu venkovnímu utkání se Hroši z různých důvodů vydali do Svitav s jedenácti hráči do pole. Od začátku utkání pak tahali za kratší konec a po zásluze prohráli 9:6.

Hroši se nechtěli dopustit stejné chyby jako proti Kopřivnici a rychle neinkasovat. Bohužel Svitavy vstřelily branku ještě dříve a to na začátku třetí minuty. Trestuhodně zůstal sám Prudil na zadní tyči a otevřel skóre utkání. V páté minutě ten samý hráč využil nedůrazu Hrochů před bránou a zvýšil na 2:0. Hroši byli v útlumu, všude o krok pozadu. V čase 15:54 se ale do rychlého kontru pustil F. Dvořák, jeho přihrávku ještě Haman ke střele nevyužil, ale našel před bránou zcela volného O. Dvořáka, který neměl problém trefit odkrytou klec. Bohužel domácí našli rychlou odpověď a za dvacet vteřin to bylo znovu o dvě branky. V poslední minutě první části znovu Hroši snížili. Tlustoš se neukvapil a ze skrumáže našel dlouhým pasem F. Dvořáka. Ten v situaci dva na jednoho zvolil střelu a prostřelil Pavláta na zadní tyč. Byli to ale znovu domácí, kteří měli rychlou odpověď. Říha se ujal míčku a přes obránce zamířil přesně do horního rohu. Oba góly dělilo dvanáct vteřin.

Na konci šesté minuty druhé části byl vyloučen F. Dvořák za hru bez hokejky. Hroši se ubránili a navíc přidali branku v oslabení. Petříček, který zápas odehrál nezvykle na pravém křídle, nachytal lelkujícího Pavláta a ten si ránu z velké vzdálenosti srazil za svá záda. Za necelou minutu Hroši vyrovnali. Dvořák F. se prosadil podruhé, když trefil mezi ruku a tělo brankáře. V tuto chvíli byli Hroši nahoře a snažili se o obrat. Bohužel to byl znovu Říha, který po standardní situaci obstřelil obránce a vymetl šibenici Kratochvílovy brány.

Od začátku třetí části si domácí hlídali náskok a postupně ho navyšovali. Po chybách v obraně Hrochů se postupně trefili Pakosta, Říha a Kolena. Pak sice Váša snížil se štěstím na 8:5. Ale Svitavy měli znovu odpověď v podobě branky. Poté Ušák našel na středu volného O. Dvořáka, ten ukázal proč je letos nejlepším střelcem Hrochů a uzavřel skóre utkání na 9:6.

Hodnocení trenéra: Hráči vůbec nezachytili začátek zápasu. Nestíhali jsme v osobních soubojích, a tak se není čemu divit, že jsme znovu brzy prohrávali. Nechápu, že si necháme dvakrát vstřelit branku do dvaceti vteřin po naší vstřelené. Ve druhé části jsme sice srovnali, ale byly to Svitavy, které nám ukázaly jak jednoduchý florbal je. Z devíti branek jich nám snad šest vstřelili po standardních situacích. S takovým nasazením a přístupem vyhrávat nebudeme. Do příště máme co zlepšovat.

Sestava: Kratochvíl, Růžička, Dvořák F., Kafka, Karásek, Příhoda, Petříček, Dvořák O., Haman, Tlustoš, Ušák, Halm, Váša

Góly: Dvořák O. 2, Dvořák F. 2, Petříček, Váša

Asistence: Haman 2, Ušák 2, Tlustoš, Kafka