Áčko zapsalo druhé vítězství

• Článek k zápasu/turnaji

V sobotu se Hrochům postavil soupeř z Horní Suché. Tedy mužstvo, které mělo stejně jako domácí celek 3 body, a tak šlo pro oba týmy o velmi důležité střetnutí. Hippos nakonec brankou v závěru zápasu zvítězil 5:4 a připsal si tak druhou výhru v sezoně.

Zápas začal opatrně a na první branku se čekalo do osmé minuty. Dvořák F. poslal od půlící čáry míček směrem na bránu a ten díky Staňkovi, který brankáři šikovně stínil skončil až v síti. Domácí byli o trochu aktivnější, ale jejich snahy končili na Plíhalovi v bráně. Soupeř pak dostal možnost vyrovnat a díky nedůrazu na brankovišti domácích se mu to i povedlo. Do konce třetí části ještě Hroši zvládli ubránit přesilovou hru, a tak první třetina skončila stavem 1:1.

Na první branku druhé části se čekalo stejně dlouho jako v třetině první. Tychtl v přesilové hře prostřelil blokujícího obránce i Kratochvíla v bráně a Horní Suchá vedla. Po polovině utkání měla Suchá možnost trestného střílení za hru Kafky v brankovišti. Kopia vymýšlel nějakou kulišárnu, ovšem bez gólového výsledku. Ten samý hráč se ale neúspěchem nenechal rozhodit a vše napravil o minutu později, kdy zpoza brány zvýšil na 3:1. Hroši ale měli rychlou odpověď. Ušák nahrávku Tlustoše rychle sťukl na střed, kde se míčku ujal F. Dvořák a střelou pod horní tyč snížil na 2:3.

Rozhodující momenty se odehrály na začátku třetí části. Po minutě hry Hroši vyrovnali. Dvořák F. rychle vyvezl míček z obrany a v situaci dva na jednoho nahrál před prázdnou bránu Hamanovi, který se v takovýchto situacích mýlí málokdy. O minutu později přenechal Staněk míček v rohu svému spoluhráči. Dvořák F. vystřelil do bližšího rohu a Hroši tak znovu vedli. Pak mohl Tlustoš z penalty spoluhráče ještě více uklidnit, ale ve snaze za dosažením branky mu stála horní tyč. V osmé minutě pak Suchá znovu srovnala. Hroši nezachytili rychlý protiútok a Třinecký šťastně po zemi trefil. Vítěznou branku ale zaznamenali Hroši. Dvořák F. krosem našel volného Tlustoše. Ten mohl střílet, ale mazácky našel na druhé straně Halma, který byl zcela volný před prázdnou bránou a rozhodl. Soupeř to ještě zkoušel bez brankáře, ale především poslední minutu si Hroši pohlídali.

Hodnocení trenéra: Zápas jsme museli zvládnout a zvítězit. Mít po čtyřech kolech a třech domácích utkání tři body, by bylo špatné. Nakonec se nám to se štěstím podařilo. První třetina byla ospalá. Druhá z naší strany snad ještě horší, ale furt jsme byli na dostřel. Rozhodující momenty byly na začátku třetí třetiny, kdy jsme se dostali znovu do vedení. Pak jen škoda další naší nešikovnosti, které soupeř využil ke srovnání. Stále máme co zlepšovat, ale jsem rád, že jsme do zápasu dostali prvky, které jsme ve čtvrtek zkoušeli. Teď je potřeba v tom pokračovat a vozit body i zvenku.

Sestava: Kratochvíl, Růžička, Dvořák F., Kafka, Karásek, Příhoda, Hrubý, Dvořák O., Haman, Tlustoš, Ušák, Halm, Staněk, Váša, Pachl

Góly: Dvořák F. 3, Haman, Halm

Asistence: Příhoda, Ušák, Dvořák F., Staněk, Tlustoš