Áčko znovu po roce do play-down

• Článek k zápasu/turnaji

Hroši museli v posledním kole nutně bodovat. To se podařilo, ale nakonec se zisk dvou bodů za výhru 6:5 po prodloužení ukázala jako nedostačující a Hippos tak znovu skončil v play-down.

 

Hned úvodních minut se na hřišti něco dělo. Na konci třetí minuty byl vyloučen Ondřej Dvořák, za nešťastný faul, kdy zranil jednoho z domácích. Trest si ale neodpykal, protože i on byl zasažen holí a kaluž krve ho na chvíli vyřadila ze hry. Snipers se v přesilovce prosadili. Vlach obstřelil blok a Kratochvíl byl bez šance. Po polovině utkání se prosadili i Hroši a také z přesilovky. Tlustoš hledal střílenou přihrávkou na zadní tyči F. Dvořáka a jeden z bránících si míček nešťastně srazil do brány. Půl minuty před koncem třetiny šli opět domácí do vedení. Macálka prostřelil dva blokující hráče a jeho ránu, která šla mimo tři tyče tečoval správným směrem Dlabač.

 

Rozdíl stále hratelný ale obraz hry moc příznivý pro Hippos nebyl. Ještě hůře bylo, když si na začátku druhé třetiny srazil míček nahozený zpoza brány Karásek do vlastní sítě. Naštěstí měli Hroši připravenou rychlou odpověď. Akci rozehrál Ušák a posledním, kdo se dotkl míče byl Staněk – nechytatelná dorážka. Pak dostal Hippos další možnost přesilovky, ale hned po buly inkasoval díky malému nebo spíš žádnému důrazu. V čase 32:26 se šťastně prosadil Haman a bylo to znovu o branku. Tento rozdíl ještě do konce třetiny smazalo duo F. Dvořák, který přesně našel Tlustoše na velkém brankovišti a ten proměnil.

 

Poslední třetina začala stejně jako dvě předešlé, tedy brankou domácích. Macálka si seběhl na kros a trefil ze vzduchu přesně. Poté měli Hroši pár šancí, bohužel se jim ale nedařilo něco proměnit. Až tři minuty před konce se znovu povedla spolupráce F. Dvořáka a s Tlustošem a žďárský kapitán zapsal hattrick a dal ještě svým spoluhráčům šanci. Ti už ale bohužel v základní hrací době branku nedali, i když pár šancí ještě bylo.

 

Rozhodnutí přišlo hned po půl minutě prodloužení. Na Ondřeje Dvořáka za bránu vystartovali dva bránící a ten tak mohl předložit před bránu volnému Hamanovi, který rozhodl o vítězství.

 

 

Hodnocení trenéra: Do třicáté minuty jsme byli hrozní a jen díky kvalitám soupeře nebyl rozdíl ve skóre větší. Nevím, jestli nám důležitost utkání svazovala ruce, ale tohle by se stávat nemělo. Pak jsme začali být důraznější a neslo to ovoce. Ale vždy jsme dostali v nejméně vhodný okamžik branku a to z kategorie laciných. Play-off nám uniklo o pouhý bod a teď už je celkem jedno, kde jsme ho mohli získat. Je potřeba vše hodit za hlavu a nastavit se na Suchou, která se na play-down připravuje už delší dobu. Všichni víme, že nás nečeká nic jednoduchého. Ale doufám, že nám pomůžou diváci a pro Vysočinu Národní ligu udržíme.   

 

Sestava: Kratochvíl, Dvořák F., Příhoda, Hrubý, Kafka, Karásek, Dvořák O., Tlustoš, Haman, Ušák, Halm, Staněk, Petříček, Zeisel

Góly:  Tlustoš 3, Haman 2, Staněk

Asistence: Dvořák O. 2, Dvořák F. 2, Ušák