Ani čtyři góly Hamana nestačily áčku k zisků bodů

• Článek k zápasu/turnaji

Ve čtvrtém kole Divize D cestovalo áčko do Mohelnice v oslabené setavě. Trenér pro toto utkání z různých důvodů nemohl počítat s Karáskem, Kosem, Halmem, Tluštošem, nebo Hrubým. V dramatickém utkání nakonec Hippos prohrál nejtěsnějším rozdílem 9:8.

Zápas byl od začátku vyrovnaný, skóre otevřel až po devíti minutách domácí Bízek, který prostřelil blokujícího obránce. O vyrovnání se v přesilové hře postural Tomáš Hrubý, ten si nejrychleji našel odražený balonek před brankou a dorazil jej do sítě. Mohelnice si vzala vedení zpět také v početní převaze. Kupka uklidil balonek do prázdné branky po přihrávce skez brankoviště. Za stavu 2:1 pro domácí se šlo do šaten.

Do druhé třetiny vsoupili lépe hroši. Dvojice Haman-Dočekal rozehrála rychlou standartku z rohu, po níž druhý jmenovaný trefil přesně levy růžek. V polovině zápasu byl na 2+2 minuty vyloučen O. Dvořák a ač první část vyloučení Žďár přečkal, ve druhé dvouminutovce domácí udeřili. Sraženou střelu Kupky uklidil Bízek a vrátil Mohelnici vedení. Ještě před přestávkou si vzal znovu slovo Dočekal, když dorazil nahození Denka z půlky hřiště. Před poslední periodou tak bylo skóre vyrovnané – 3:3.

Do poslední třetiny domácí Mohelnice vlétla, konkrétně David Nejezchleba dokázal mezi časy 43:01 a 48:34 nasázet čistý hattrick. Hippos se nechtěl vzdát a chtěl utkání zdramatizovat a výsledkem tohoto snažení bylo nařízené trestné střílení za faul na Dočekala v gólové příležitosti. Při tomto zákroku byl nešťastně zraněn domácí brankař Jan Hampl. Po ošetřování znamenitě proved trestné střílení Tomáš Hrubý a snížil na rozdíl dvou branek. Od té chvíle začal úřadovat Vojtěch Haman, který v závěrečných osmi minutách nasázel čtyři branky. Domácí však na tři jeho trefy našli rychlou odpověď a připsali si tři body do tabulky za výhru 9:8.

Na závěr bychom rádi jako klub popřáli Janu Hamplovi brzké uzdravení.

Sestava: Růžička – Dvořák F., Příhoda, Petříček, Denk, Kraus – Haman, Hrubý T., Dočekal, Lukeš, Dvořák O., Zeisel

Góly: Haman 4, Hrubý T. 2, Dočekal 2

Asistence: Haman 2, Lukeš 2, Denk, Dvořák F., Dočekal