B-tým opět pouze za 3 body

• Článek k zápasu/turnaji

Béčko mužů je jediným zástupce v kategorii dospělých, které ještě bojuje v této sezoně. Z posledního výjezdu do Dolní Cerekve přivezli hráči B-týmu pouze 3 body za jasnou výhru nad Třeboní. V prvním zápase proti Pelhřimovu tahali za kratší konec a prohráli 5:8.

Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:8 (2:3, 0:4, 3:1)

Žďárští hráči dopředu věděli o síle Pelhřimova zejména v kombinačních akcích, chtěli se proto soustředit více na defenzívu. Přesto se ujali vedení, kdy se trefil Ondra Zerák. Hosté však rozjeli svůj klasický kolotoč a Hippos přestal stíhat bránit. Během minuty se skóre otočilo na stranu Pelhřimova, za dvě minuty už odskočil hostující tým na 1:3. V závěru třetiny však korigoval Lukáš Zeisel po spolupráci s agilním Jankem Ušákem a vráti Hrochy zpět do zápasu. Druhá část bohužel žďárským hráčům nevyšla. Hned na začátku inkasovali čtvrtou branku a v polovině třetiny v rozmezí 16 vteřin další dvě, schylovalo se k debaklu. Zvlášť, když hosté znovu udeřili ještě jednou a skóre narostlo na hrozivých 2:7. Před poslední třetinou přeskupil Hippos útočné řady a změna se hned projevila. Nejprve Řádek nahrával Zerákovi a za půl minuty našel Imramovský Ušáka a Hroši byli zpátky v zápase. Pak bohužel nachytal hostující Zajíček brankáře Krátkého střelou kolem hlavy a bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Branka Tlustého na konečných 5:8 už nic neřešila.

Branky: Zerák 2, Zeisel, Ušák, Tlustý, asistence: Imramovský 2, Ušák, Řádek. Bez vyloučení.

FK Santos - Jiskra Třeboň - Hippos Žďár n/S. B 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)

Hroši vstoupili do utkání ve stejném nasazení i se stejně složenými řadami, s jakými končili zápas proti Pelhřimovu. A tak se hned po třech vteřinách ujali vedení, když se po vyhraném buly prosadil Janek Ušák. Pak dostal Žďár výhodu přesilovky, ale nevyužil ji. Trefil se až v šesté minutě Lukáš Zeisel po přihrávce Tomáše Imramovského. O necelých 120 vteřin později si oba role vyměnili a Žďár zaslouženě vedl 3:0. Ovšem pak polevil v koncentraci, hráči si mysleli, že to vše půjde samo a soupeř trestal. Úplně zbytečnou brankou 4 sekundy před první sirénou. Trochu zvýšený hlas o přestávce pomohl vrátit Hippos k původnímu způsobu hry a od té doby na hřišti dominoval pouze jeden tým. Kdyby Janek Ušák nebo Ondra Zerák proměnili některou ze svých "životních" šancí, mohl být rozdíl ve skóre mnohem větší. Takhle se mezi střelce zapsal ve druhé třetině pouze Lukáš Řádek, a v té závěrečné Ondřej Zerák v přesilovce a pak znovu Tom Imramovský.

Branky: Imramovský 2, Zeisel, Ušák, Řádek, Zerák, asistence: Imramovský 2, Zeisel 2, Tlustý. Vyloučení: 2:1, využití: 0:1. Sestava Hipposu: Krátký - Pátek, T. Dvořák, Tlustý - Ušák, Imramovský, Zeisel, Zerák, Vábek, Řádek.