B-týmu se nedaří, na výhru stále čeká

• Článek k zápasu/turnaji

Pouze bod přivezla mužská rezerva z turnaje v Českých Budějovicích, a to za remízu 5:5 s Okříškami. Navíc opět utrpěla debakl v zápase s Béčkem domácích Štírů.

Hippos Žďár n/S. B - FBC Štíři Č. Budějovice B 3:12 (1:4, 1:6, 1:2)

Zápas se hrál ve vlnách. Chvíli byl Hippos vyrovnaným soupeřem a pak měl fázi, kdy vyráběl hrubku za hrubkou tak, že si Růžička v brance Žďáru šáhl na míček, jen když jej lovil ze své svatyně. Štíři napsali do sestavy k zápasu 20 borců, takže i když tým z Vysočiny přijel v "nadstandardních" jedenácti hráčích, tempo hry udávali Jihočeši. Ti se také po 2 minutách ujali vedení. Hippos mohl srovnat, ale nepovedlo se. Navíc třemi slepenými góly v rozmezí minuty a půl odskočili Štíři na 0:4. Naději na kontakt vykřesal velmi dobře hrající Halama, ale Žďár ji nevyužil. Naopak. Na začátku prostřední části rychle inkasoval. Když navíc pak předvedli žďárští fatální dvoumitovku, ve které obdrželi čtyři branky, bylo po zápase. Stydět se v tu chvíli mohli všichni, kteří se na hřišti objevili. Kos sice korigoval na 2:9, ale vzápětí Hippos znovu inkasoval. Třetí třetina se v podstatě jen dohrávala. O vítězi bylo rozhodnuto. Hippos neměl morální ani fyzické síly na zvrat a Budějovice se už příliš nikam netlačily.

branky: Halama, Kos, Staněk, asistence: Melichar, Zerák, Imramovský. vyloučení: 2:2; využití: 0:1.

PSKC Okříšky - Hippos Žďár n/S. B 5:5 (0:1, 2:2, 3:2)

Druhé utkání bylo v podání Hipposu o poznání lepší. Nechyběl pohyb, nasazení, kontrola balonku. A tak se Žďár ujal vedení na začátku šesté minutě, když Kos zužitkoval Imramovského přihrávku. Ten samý hráč měl v první třetině dvě tutovky, ale stejně jako jeho spoluhráči ve slibných střeleckých pozicích selhal. Druhou branku přidal Hippos na začátku druhé třetiny, paradoxně při svém oslabení. Imramovský zachytil nepřesnou rozehrávku a jako nejzkušenější muž na hřišti si věděl s danou situací rady. Jenže na co se žďárští hráči nadřeli třetinu a půl, smazaly Okříšky během 88 vteřin. Stačily dvě špatné rozehrávky a bylo srovnáno. Vedení na stranu hostujícího týmu vrátil před druhou sirénou Staněk, po skvělém průniku velmi agilního Halamy. Na začátku poslední části prostřelil domácí Tesařík Růžičku ve žďárské brance střelou od manitelnu. Po následném buly se ten stejný hráč dostal snadno k volnému balonku a skóroval podruhé. Přestože měl Hippos více ze hry, vedly 12 minut před koncem Okříšky 4:3. Naštěstí necelou minutu. Svoboda na levém křídle chystal přihrávku spoluhráčům a když už se zdálo, že ideální příležitost prováhal, poslal přesný pas na hokejku Imramovskému, který se bez přípravy nemýlil. Ještě jednou však šly Okříšky do vedení po rychlém brejku 9 minut před koncem. Alespoň bod zařídil Žďáru Staněk, který zachoval chladnou hlavu ve velkém brankovišti a přesně umístil Melicharův pas za jinak excelentního brankáře domácích.

branky: Imramovský 2, Staněk 2, Kos, asistence: Imramovský, Halama, Svoboda, Melichar. Vyloučení: 2:2, bez využití, v oslabení 0:1. Sestava: Růžička - T. Dvořák, Halama, Tlustý, Melichar, Imramovský, Zerák, Kos, Staněk, T. Pachl, Svoboda, Macháček.