Béčko nadělovalo v Třebíči

• Článek k zápasu/turnaji

Ziskem šesti bodů a vynikajícím skóre 21:5 ze dvou zápasů se mužská rezerva posunula na druhé místo Regionální ligy.

Hippos Žďár n/S. B - ASK Bystřice n.P. 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Bystřici čekala na turnaji tři utkání, a tak nastoupila ve třech kompletních lajnách. Proto se rozjížděla pomaleji, čehož se Hroši snažili využít. Bohužel silný třebíčský vítr formu kamsi zavál, žádná ze slibných příležitostí se neujala. Ani kanonýr Tomáš Imramovský neproměnil trestné střílení, které bylo v 7. minutě nařízeno. Od poloviny úvodní části se hra vyrovnala, Hippos ztratil tempo a hrozili i hosté. Těsně před první sirénou hasil Ondra Zerák chybu svých kolegů z obrany faulem a Bystřici stačilo pouhých 8 vteřin na využití přesilovky. 

Ve druhé části však Žďár konečně zabral, po necelých třech minutách hry otevřel skóre Imramovský. Hosté hrozili spíše ojediněle a pokud měli výraznější šanci, skvěle si s ní poradil Dan Křesťan v brance Hipposu. V polovině utkání se prosadil Blažek a těsně před druhou sirénou znovu Imramovský. Na začátku poslední části dostali Hroši znovu výhodu trestného střílení, ale ani tentokrát neuspěli - exekutorem byl kapitán Tomáš Dvořák. Naštěstí v zápětí vypustil nádhernou střelu do horního rohu soupeřovy branky Vábek a Hippos vedl 4:1. Bystřice se nadechla k závěrečnému tlaku, který ji domácí svými chybami v obraně a při rozehrávce umožnili. Inkasovali pouze jednou. Navíc do závěrečného hvizdu stihl Tomáš Imramovský uzavřít svůj hattrick.

Branky: Imramovský 3, Blažek, Vábek, asistence: Řádek 3, Blažek, T. Dvořák. Vyloučení: 1:0, využití 0:1, trestné střílení 2:0, bez využití.

MoBu-PSKC Okříšky - Hippos Žďár n/S. B 3:16 (0:4, 1:6, 2:6)

Popis utkání není přiliš potřeba. Hippos byl aktivnější, běhavější, střelecky úspěšnější, Okříšky, které v rámci jednoho dne inkasovaly 46 branek, neměly o rychlý kombinační florbal téměř žádnou snahu. A tak se v podstatě hrálo jen na jednu branku. Zápas sedl, jako již tradičně, Tomáši Imramovskému, který skóroval šestkrát, hattrick si připsali ještě Ondra Zerák a Karel Blažek. Velmi aktivně se jedním gólem a třemi přihrávkami zapojil juniorský bek Filip Boháček. Za tak velkého rozdílu si čas od času žďárská obrana vybrala slabší chvilku, takže brankáři Krátkému čisté konto dopřáno nebylo. Největší aplaus si ovšem vysloužil Lukáš Řádek, který využil asi padesátoutřetí tutovou šanci a po 86 minutách sobotního turnaje konečně rozvlnil síť soupeřovy branky :)

Branky: Imramovský 6, Zerák 3, Blažek 3, Vábek 2, Boháček, Řádek, asistence: Zerák 4, Boháček 3, Řádek 3, T. Dvořák 3, Imramovský, Blažek, Tlustý. Vyloučení 1:0, bez využití. Sestava: Křesťan, Krátký - Paseka, F. Boháček, Tlustý - O. Zerák, Imramovský, Řádek, T. Dvořák, Vábek, Blažek.