Béčko: Nejdřív debakl, pak aspoň bod

• Článek k zápasu/turnaji

Start do sezony se nevyvedl mužské rezervě v Jindřichově Hradci. V úvodním utkání podlehli domácím hrozivě 1:14. V druzém zápase Hippos podal zlepšený výkon a vyválčil rezímu 5:5 s FA České Budějovice

Hippos Žďár n/S. B - FK Slovan J.Hradec 1:14 (1:4, 0:6, 0:4)

Skóre zápasu se měnilo už po 17 vteřinách, když se po křížné přihrávce přes střed trefil hradecký Šuranský. Hned z protiútoku srovnal Dočekal, který přes dvě hokejky protlačil balonek do sítě. Jenže za 2 minuty se opět po kombinaci přes střed hřiště ujali "hosté" znovu vedení. Žďáru se pak nedařilo vůbec nic. Křížná přihrávka středem žďárské obrany se ujala ještě několikrát. Brankář Mifka neměl šanci předvést úspěšný zákrok, na jeho svatyni se valil jeden úspěšný útok za druým. Žďárští ve snaze skóre srovnat čím dál víc otevírali hru, ale k ničemu to nebylo.

FA SEPTA.CZ Č. Budějovice - Hippos Žďár n/S. B 5:5 (3:1, 1:2, 1:2)

Snaha hodit předchozí neúspěšné utkání za hlavu vydržela Hipposu 29 vteřin. To se FA ujalo vedení. Druhou branku přidalo za dvě minuty a za minutu a půl to už bylo 3:0 pro Jihočechy. Až v polovině úvodní třetiny se ujala nacvičená kombinace dvojice Imramovský - Melichar. Na začátku prostřední části byl vyloučen domácí Holický. V závěru přesilové hry poslal Kos balonek z rohu do brankoviště, kde stál neobsazený Dočekal, který snížil na 3:2. Bohužel pro  Hippos vzápětí skórovali opět domácí. Následně byl vyloučen Tomáš Dvořák. Hippos ale oslabení ustál, Imramovský přesně načasoval přihrávku na Dvořáka vracející ho se z trestné lavice, který nechytatelně zakončil do horního rohu soupeřovy branky. V závěru třetiny byl vyloučen ze žďárského týmu ještě Tlustý, ale České Budějovice výhodu nevyužily. Na začátku závěrečné třetiny se Hipposu povedlo vyrovnat. Melichar posunul na Tlustého a ten se prosadil střelou pod horní tyč - 4:4. Žďár poté přečkal horkou chvilku, když domácí Formánek neproměnil trestné střílení. O minutu později se Štumbauer obtočil kolem Mifkovy branky a zpoza ní zasunul. O dělbě bodů rozhodl ze standardy Macháček, kterého u pravé tyče našel excelentní přihrávkou Kos.

branky: Imramovský, Dočekal, T. Dvořák, Tlustý, Macháček, asistence: Melichar 2, Kos 2, Imramovský. Vyloučení: 1:2, využití: 0:1. Sestava Hipposu: Mifka - Kraus, Paseka, Vábek, Tlustý - Kos, Macháček, Dočekal, Melichar, Imramovský, T. Dvořák.