Béčko potrápilo lídra z Jihlavy, body bralo ale až v zápase s Třeboní

• Článek k zápasu/turnaji

Téměř 42 minut hráli Hroši s Jihlavou velmi vyrovnané utkání. Bohužel v závěru nedokázali udržet vyrovnané skóre, po Jihlavském navýšení skóre vrhli síly do útoku a soupeř rychlými brejky trestal. Ve druhém utkání už o nic nešlo, přesto sestupující Třeboň nehodlala dát Žďáru nic zadarmo. A až poslední třetina rozhodla o jasném vítězství Hipposu.

SK Jihlava - Hippos Žďár B 8:5 (2:2, 2:2, 4:1)

Utkání se hrálo nahoru - dolů. Jihlava vstřelila branku, o chvilku později dokázal Žďár kontrovat. Nikdy neodskočila víc než na rozdíl jediné branky. V první třetině se za Hippos trefili Řádek a Zerák, ve druhé Imramovský a znovu Zerák. Zápas se lámal na začátku třetí třetiny. Za stavu 4:4 byl vyloučen jihlavský Strejček. Početní výhodu využil po nacvičené kombinaci a přihrávce Filipa Dvořáka Tomáš Imramovský. Poprvé v zápase se tím dostal Žďár do vedení - 5:4. O minutu později byl z domácího celku za vysokou hůl vyloučen  Šmarda. Tentokrát se Hrochům početní výhodu nepovedlo využít, navíc v ní utekl zkušeňák Beránek a rychlým brejkem ve vlastním oslabení vyrovnal na 5:5. Oba týmy měly ještě 12 minut na strhnutí skóre na vlastní stranu. Štastnější byli Jihlavští. Dvě minuty před koncem se odražená střela letící do rohu odrazila od obrany Hipposu za bezmoceného Růžičku - 6:5 pro Jihlavu. O minutu později zachytili domácí pokus o rychlou rozehrávku Žďáru a z brejku skórvali. Další smůla přišla půl minuty před koncem, kdy balonek proskákal přes Růžičku až za brankovou čáru. Vyrovnané utkání během 2,5 minuty zvrátila Jihlava bezpečně na svou stranu.

branky Žďáru: Imramovský 2, Zerák 2, Řádek, asistence: Imramovský 2, Tlustý, Příhoda, F. Dvořák. Vyloučení 2:0, využití 0:1, v oslabení 1:0.

Santos Třeboň - Hippos Žďár B 3:9 (1:0, 0:2, 2:7)

Zápas se v nafukovačce v Českých Budějovicích hrál za extrémního vedra v téměř neregulérních podmínkách. Všichni účastníci včetně rozhodčích a pořadatelů bojovali s ním, než s florbalovým umem soupeřů. Hippos měl tlak, ale nic z něj nedokázal vytěžit. A tak se ujala ojedinělá akce domácích. Na začátku druhé třetiny protrhl žďárskou smůlu Tlustý a o chvíli později otočil skóre na stranu Hipposu Vábek. Poslední patnáctiminutovka v sezoně začala znovu lépe pro Třeboň, která vyrovnala. Pak se ovšem prosadili Imramovský, za půl minuty Dočekal, hned po buly znovu Imramovský a za dalších 60 vteřin junior Macháček. Skóre vypadalo hned veseleji 2:6 pro Hippos. Třeboň sice ještě jednou snížila, ale pak už bylo vše v režii nejzkušenějších hráčů Žďáru. Imramovský nabil Příhodovi, který se nemýlil. Poté jej vyzval k dovršení hratticku Řádek, který poté v závěru nahrál na další branku Filipovi Dvořákovi.

branky Žďáru: Imramovský 3, Tlustý, Vábek, Dočekal, Macháček, Příhoda, F. Dvořák asistence: Řádek 2, Zerák 2, Macháček, Tlustý, Dočekal, Imramovský. Bez vyloučení.

sestava Hipposu: Růžička (J) - Příhoda, Tlustý, F. Dvořák, T. Dvořák - Zerák, Imramovský, Řádek, Macháček (J), Vábek, Dočekal (J).