Béčko se zvedá, ze Sezimova Ústí veze první výhru

• Článek k zápasu/turnaji

Až v osmém kole Regionální ligy se podařilo B-týmu mužů poprvé vyhrát. I když se vítězství nerodilo snadno, nakonec si Hippos připsal tři body. To ve druhém zápase proti Jindřichovu Hradci se mu nevedlo vůbec a prohrál 0:7

Hippos Žďár n/S. B - TJ Sokol Chýnov 5:4 (1:1, 3:2, 1:1)

Nutnost bodovat si žďárští hráči uvědomovali, a tak se hned od prvních vteřin vrhli do útorku. A po 50 sekundách se mohl radovat Ondřej Zerák, kterého na hraně brankoviště našel Tlustý. Ovšem v páté minutě vyrobila žďárská obrana individuální hrubici a bylo srovnáno. Po zbytek třetiny se domácí spíš přizpůsobovali tempu soupeře, místo aby aktivně dobývali branku Chýnova, neustále honili balonek někde po rozích či za vlastní brankou. Větší aktivita se projevila ve druhé třetině. Po dvou minutách se prosadil Kos, kterému asistoval junior Boháček. Poté se trefil Tomáš Dvořák a rychlý nástup Hipposu potvrdil třetí brankou Filip Boháček. Ve druhé fázi této části však místo potvrzení vedení přišly další chyby v obrané fázi a Chýnovští bez větší námahy dokázali dvěma slepenými brankami korigovat na 4:3. V závěru prostřední části dostal Žďár výhodu dvou po sobě jdoucích přesilovek, ale přes veškerou snahu a několik vyložených šancí se branku vstřelit nepovedlo. Na začátku třetiny hrál Hippos dokonce přesilovku pět na tři, ale ani v ní se neprosadil. V polovině poslední části po další zbytečné chybě v obraně Hippos inkasoval na 4:4. Aktivita Chýnova se snahou o zvrat ve skóre však přinesla dva slepené fauly a Žďár dostal možnost skórvat v další dvojnásobné přesilovce. Tu 2 minuty před koncem zápasu využil po Kosově přihrávce Imramovský a Hippos si mohl připsat první výhru v sezoně.

Branky: O. Zerák, T. Dvořák, Kos, F. Boháček, Imramovský, asistence: Tlustý,. Melichar, Imramovský, Kos, F. Boháček. Vyloučení 0:6, využití. 1:0.

FK Slovan Jindříchův Hradec - Hippos Žďár n/S. B 7:0 (1:0, 1:0, 5:0)

V minulém vzájemném utkání Jindřichův Hradec jednoznačně dominoval, proto se Žďár od začátku soustředil na obranu. I když ve čtvrté minutě inkasoval, po zbytek prvních dvaceti minut se držel. Sice byl pod tlakem, míček měli na hokejkách v podstatě pořád Jihočeši, ale Hippos také občas z brejků zahrozil. Druhou branku přidali domácí na začátku prostřední třetiny, ale i tak se hrál nadále vyrovnaný florbal. O všem rozhodla třetí třetina. Nejprve byl v brejku faulován Filip Boháček, který nařízené trestné střílení neproměnil. Vzápětí podobným zákrokem zastavil protiútok domácích Tlustý, ale Křesťan v brance Žďáru nájezd lapil. V následujících třech minutách se však Hradec třikrát dokázal prosadit a bylo po zápase. Hosté sice otevřeli hru, proházeli sestavu, ale branku nepřidali, naopak ještě další 2 inkasovali.

Sestava: Křesťan - Kraus, F. Boháček, T. Dvořák, Tlustý - Melichar, Imramovský, O. Zerák, Kos, Blažek, Dočekal, Macháček.