Béčko vstoupilo do soutěžního ročníku na výbornou

• Článek k zápasu/turnaji

Jasná výhra 14:5 nad domácí Bystřicí a vybojované vítězství 7:6 nad Snipers Třebíč B. Takový vstup do sezony nezažil B-tým mužů čtyři sezony. Omlazená sestava si dobře sedla, byť se na výsledcích nejvíc podíleli nejzkušenější borci, pomohla krátká vzdálenost k zápasům a také nové dresy, kterých se rezerva mužů dočala poprvé za svoji existenci :)

ASK Bystřice n.P. - Hippos Žďár n/S. B 5:14 (2:4, 1:5, 2:5)

Žďárský tým se do soupeře pustil hned od úvodních minut a hned při druhém střídání skóroval, sezonu otřevřel symbolicky kapitán Tomáš Dvořák. V osmé minutě se trefili  Petr Kos a Ondřej Zerák. Pak sice snížila Bystřice, ale druhou branku přidal Petr Kos. Před první sirénou se domácí vrátili do zápasu druhou brankou. O vývoji tak rozhodla druhá třetina. Hned na začátku se mezi střelce zapsal Tomáš Imramovský, ve 22. minutě pak dvěma góly v krátkém sledu zvyšovali na 2:7 Ondra Zerák a Fredie Macháček. Domácí se sice jednou trefili, ale jinak to byla třetina v režii Hrochů, dva premiérové góly za muže si připsal Matěj Zich: A to ještě Jiří Tlustý neproměnil trestné střílení. Vzhledem ke stavu 3:9 před závěrečnou částí už nebylo moc o co hrát. Drobné nekoncentrovanosti ve žďárské obraně domácí využili ke dvěma brankám, ale žďárský tým je odčinil pěti vstřelenými góly. Hattrick uzavřeli Kos i Imramovský.

Branky Hipposu: Imramovský 3, Kos 3, Zich 2, Zerák 2, T. Dvořák 2, Řádek, Macháček. Asistence: Imramovský 3, Kos 2, Macháček 2, Tlustý, Zich, Zerák, Paseka, Kraus, Řádek. Bez vyloučení.

Hippos Žďár n/S. B - Snipers Třebíč B 7:6 (3:1, 1:3, 3:2)

Snipers Třebíč porazili v prvním utkání MoBu-PSKC Okříšky 16:5 a vzhledem k tomu, že zbylá utkání se hrála o den pozděj, byl vzájemný souboj zápasem o dočasné první místo v soutěži. To přiblížil Hipposu po 34 vteřinách svým typickým průnikem Tomáš Imramovský. Jenže hned po buly bylo srovnáno. Snipers rozehrávali standardku téměř u půlky, žďárští křídelníci nezaklekli do zdi a dalekonosnou střelu skrytou mezi množstvím těl neměl brankář Krátký šanci vidět. V šesté minutě rozherál Imramovský standardní situaci z útočného rohu na Dvořáku, který uplatnil svůj přehled na brankovišti a poslal Hippos znovu do vedení. To ve 12. minutě navýšil Tlustý. Vybojoval balonek v obrané fázi, vysunul do útoku Řádka, ten mu balonek vrátil do střelecké pozice, odkud při teči o trenky Michala Hrubého skončil v brance Sniperů. Rozhodčí jako střelce ovšem označili Tomáše Dvořáka.

Ve druhé části se 10 minut bojovalo, Snipers v té fázi měli několik velkých šancí, ale Hippos držel ve skvělé formě chytající Petr Krátký. Přesto se Sniperům podařilo ze standardní situace snížit. Závěr třetiny byl hodně divoký. Libor Denk vyvezl z obrany balonek, obloučkem přihrál na druhou stranu brankoviště kde se ze vzduchu bez přípravy opět prosadil Imramovský. O 10 vteřin později zachytil Krátký útok hostí a vyslal do útoku Macháčka. Ten se ovšem nechal přeskočit a rychlý brejk Třebíčtí zakončili úspěšně. Vyrovnání na 4:4 si hosté zajistili těsně před sirénou.

Hroši si jej však vrátili zpět. V neskutečném laufu hrající Imramovský po 45 vteřinách závěrečné části znovu zvýšil. V polovině třetiny hosté neúmyslně zraninili brankáře Krátkého, v souboji na brankovišti mu přišlápli nohu přes kontník. A možná i pod vlivem toho zranění nestihl gólman Hipposu reagovat na následnou přízemní střelu a bylo znovu vyrovnáno. Ale jen minutu. Pak obránce Paseka bez přípravy vystřelil po rozehrávce v účtočném rohu, brankář Třebíče míček neudržel a na brankovišti jej za jeho záda dorazil Fredie Macháček. Při následném útoku Snipers nezafungovala dobře žďárská obrana, nechala volného Štěpánka a ten vyrovnal na 6:6. Přesto se nakonec radovali Hroši. 38 vteřin před koncem předložil Imramovský Kosovi a ten se nemýlil. Třebíč si ještě vzala oddechový čas a zkusila to v šesti lidech bez brankáře, ale žďárká obrana odolala.

Branky Hipposu: Imramovský 3, T. Dvořák 2, Kos, Macháček. Asistence: Imramovský 2, Řádek 2, Denk, Paseka. Bez vyloučení. Sestava: Krátký - Denk, Kraus, Paseka, Tlustý - Kos, T. Hrubý, T. Dvořák, Zerák, Imramovský, Řádek, Zich, Macháček.