Béčko završilo sezonu domácími střeleckými hody

• Článek k zápasu/turnaji

Dvěma jasnými výhrami uzavřela mužská rezerva sezonu v Regionální lize. To proti FBŠ Jihlava se sice nerodilo lehce, o výhře 11:5 rozhodl až závěr prostřední části a výborná třetí třetina. V zápase proti Lišovu šli Hroši od začátku za svým cílem a tým z jižních Čech deklasovali 18:3. Bohužel ani plných 6 bodů a skóre 29:8 nemohlo Žďáru pomoci v posunu tabulkou. Na střed soutěže chyběly Hipposu B dva body.

Hippos Žďár n/S. B - FBŠ Jihlava 11:5 (2:2, 5:3, 4:0)

Domácí tým měl od úvodu hned několik šancí, ale bohužel je nedokázal proměnit. Pak při vyloučení Pátka dostali šanci Jihlavští, ale ani oni se neprosadili. Skóre otevřel Pátek po návratu z trestné lavice. Za půl minuty poslal Hippos do dvoubrankového vedení Tomáš Dvořák. Ovšem Jihlava zapnula a dvěma brankami vyrovnala. V úvodu prostředí části se trefil žďárský Ondřej Zerák, ale i na tuto branku našla Jihlava rychle odpověď. Nadějný náskok si domácí vypracovali v polovině utkání. V rozmezí 4 minut se postupně trefili Kos, Tlustý a Imramovský a Žďár vedl 6:3. Ovšem zápas se hrál ve vlnách a v té další byla na vrcholu Jihlava a dvěma brankami se vrátila do utkání. Svoji aktivitu však hosté přehnali a v závěru druhé třetiny nevybíravě fauloval Zápotočný. Při jeho pětiminutovém vyloučení se trefili Imramovský a Kos, čímž rozhodli o osudu utkání. Jihlava zkoušela ještě zabojovat, ale branku se jí vstřelit nepodařilo. Do otevřené obrany se pak snadněji pronikalo forwardům Hipposu, jmenovitě Kosovi, Zerákovi a Tomáši Dvořákovi, kteří uzavřeli na končených 11:5.

Branky: Kos 3, O. Zerák 2, Imramovský 2, T. Dvořák 2, Pátek, Tlustý, asistence: O. Zerák 3, Kos 2, Tlustý 2, F. Dvořák, Imramovský, Blažek, Řádek. Vyloučení: 1:0 + Vít Zápotočný 5; využití: 2:1

T.J. Sokol Lišov - Hippos Žďár n/S. B 3:18 (0:5, 2:5, 1:8)

Lišov prohrál svůj úvodní zápas na turnaji s poslední Třeboní, a tak jeho 8 statečných nebylo úplně optimisticky naladěno. Naopak Hippos posílen vítězstvím nad Jihlavou si svůj závěrečný zápas přišel užít. A podle toho to na hřišti vypadalo. Nebýt krátkodobého výpadku žďárského družstva v prostřední třetině, byl na hřišti pouze jeden tým. A ten skóroval ze všeho, na co sáhl. Drobnou kaňkou bylo snad jen to, že namlsaní útočníci nepůjčili balonky obráncům, aby mohli skórovat i oni. A spokojený nemohl být asi brankář Krátký, na ktrého nešlo skoro nic a přitom 2x inkasoval po chybách jeho kolegů v beku.

Branky: O. Zerák 6, Imramovský 4, Řádek 3, Macháček 2, Blažek 2, T. Dvořák, asistence: Řádek 6, Imramovský 4, O. Zerák 3, Macháček, F. Dvořák, Tlustý, Pátek. Vyloučení 2:1, využití 0:1.

Sestava: Křesťan, Krátký - F. Dvořák, Kraus, Pátek, Tlustý - Řádek, Imramovský, O. Zerák, T. Dvořák, Kos, Blažek, Macháček.