Benefice pro Popálky vynesla 60 tisíc a vítězství Hipposu

• Článek k zápasu/turnaji

Více než 60 tisíc korun vyneslo charitativní utkání 22.kola Divize pro obecně prospěšnou společnost Popálky. Oddíl Hippos Žďár nad Sázavou, jeho hráči, partneři a fanoušci přispěli částkou 54 850,- Kč. Nečekaně a velmi sympaticky tuto aktivitu podpořil hostující celek FTC Vysoké Mýto částkou 5 500,- Kč. Hroši v zápase posledního kola základní části zvítězili 10:6. Vzhledem k postavení obou soupeřů v tabulce už o výsledek nešlo. Mýto mělo jistotu postupu danou už před utkáním a Hroši už výpadek ze začátku sezony také zachránit nemohli. Přesto na obou, vlastně na třech stranách, vládla spokojenost. Tou třetí stranou byly Popálky, zastoupené ředitelkou Janou Lacinovou a jejími kolegy.

Hippos Žďár n/S. - FTC Vysoké Mýto  10:6 (3:2, 4:2, 3:2)

Hosté přitom vstoupili do utkání lépe a ani ne po minutě se po krásné kombinaci ujali vedení. O vyrovnání se postaral Tlustoš po perfektně sehranné standarní situaci, ovšem ne na dlouho. Minela v obraně Hrochů umožnila zvrátit Mýtu vedení na svou stranu. Bylo to ovšem naposledy v zápase. V polovině třetiny prokázal Zeisel důraz před brankou soupeře a vyrovnal. V závěru první části schoval Filip Dvořák svoji střelu tak důkladně, že si ji hosté všimli, až když byla v jejich sítě. S první sirénou byl vyloučen hostující Vilímek a Hroši v úvodu druhé části početní výhodu Tlustošem zužitkovali. Na tříbrankový rozdíl zvyšoval po krásném Karáskově vyzvání Haman. Hráči Vysokého Mýta korigovali na 6:3, vzápětí však Karásek opět navýšil vedení žďárského týmu. V polovině utkání vyměnil Hippos brankaře, mezi tyče se po Růžičkovi postavil Kratochvíl, ale hned z první vážnější standardní situace inkasoval. Ovšem pak se dostal do své obvyklé formy, několikrát tým podržel a tak mohli Hroši navýšit vedení už na 8:4.

O výsledku však zdaleka nebylo rozhodnuto. Hosté snížili na začátku poslední části, ihned však kontroval Jan "Kamyl" Lukeš a zvyšoval na 9:5. Při vyloučení Hamana si Mýto vzalo oddechový čas, zkusilo to v šesti a uspělo. Naštěstí ne však na dlouho, poslední střelecké slovo měl 2 minuty před koncem Ondřej Dvořák. Se třetím klaksonem dostal míček do hostující branky Tlustoš, ale rozhodcovská dvojice Rada - Janda byla nekompromisní, stejně jako v celém utkání a další branku již nepřipustila. 

Komentář trenéra domácích Filipa Dvořáka: "V zápase se o nic nehrálo, a to bylo vidt na obouch obranách. Chtěli jsme sezónu uzavřít vítězství, to se naštěstí podařio, i když těch chyb bylo moc. Děkujeme divákům, soupeři a tomu přejeme hodně úspěchu v další části."

Za hosty hodnotil utkání vedoucí Jindřich Večeře: "Utkání nebylo úplně podle našich představ, nicméně nám přineslo hodně informací a podnětů, které si teď vyhodnotíme a využijeme je v přípravě na play-up. Jsme zároveň rádi, že jsme se tu mohli podílet na správné věci a velmi oceňujeme iniciativu domácího týmu. Přejeme vše dobré."

Za celý klub děkujeme všem, kteří se na podpoře obecně prospěšné společnosti Popálky v rámci tohoto charititativního utkání podíleli a ještě jednou chceme vyzvdihnout nezištnou a přitom velmi ušlechtilou aktivitu hostujícího celku z Vysokého Mýta.