Céčko stoupá tabulkou vzhůru

• Článek k zápasu/turnaji

Céčko mělo v sobotu 24.11. na programu již čtvrtý turnaj Ligy Vysočiny mužů pořádaném v Pelhřimově. Po prvním turnaji, který C-tým odehrál na domácí palubovce na Bouchalkách a kde se mu výsledkově ani herně vůbec nedařilo, to konečně po posledních zápasech vypadá, že si sestava sedá a začíná se dařit jak herně, tak i výsledkově, kdy hlavně tah s výměnou Velína, který šel místo Kříže do obrany a ten opačným směrem, se zdá být tím pravým.

Prvním soupeřem pro C-tým byl Fbc Orel Nové Město na Moravě, který měl v tabulce náskok tří bodů. Toto manko chtěl C-tým dohnat a tím se na soupeře bodově dotáhnout.

Hned od začátku se hrálo nahoru dolu, když hlavně přečíslení novoměstských doslova volala po gólu. Stalo se tak až na konci deváté minuty, kdy se prosadil Hrdlička 1:0. Za dalších 6 vteřin už to bylo 2:0 poté, co se prosadil Kršek a za další minutu už to vypadalo po sólu Košíka,který obešel tři bránící hráče C-týmu a zvýšil na 3:0 na ručník. Nadarmo vyšly rady, jak donedávna ještě hráče našeho A-týmu nesmí pustit ke střele. Naštěstí s odpovědí přispěchal Blažek, který spolu s Křížem doslova dotlačili nahození na bránu- 3:1.Poté zaúřadoval Pátek, který nikomu nepůjčil balonek a z rohu se protlačil ke střele na přední tyč přímo do šibenice -3:2. A o necelou minutu bylo srovnáno. Kříž se uvolnil přes dva bránící hráče a střelou na zadní tyč srovnal na 3:3. Místo klidného dohrání prvního dějství však přišla ztráta balonku v útočném pásmu a po rychlém brejku šlo Nové Město opět do vedení 4:3.

Po pauze chtěl C-tým eliminovat hlavně brejky soupeře, které doposud znamenaly největší nebezpečí a zlepšit vlastní střelbu.

Branky Kříže a Holcmana, který dostal naservírováno od Pátka,znamenaly obrat ve skóre na 4:5. Hippos výrazně zlepšil hru a byl lepším týmem. Bohužel si hráči nedokázali pohlídat ojedinělou standartní situaci soupeře a bylo opět srovnáno- 5:5. Tak skončila i druhá část.

Třetí část chtěl Hippos pokračovat ve stejném výkonu a to se mu i dařilo. Holcman obral v rohu o balon bránícího hráče a naservíroval před bránu, kde si balonek našel Moravec a zvýšil na 5:6. Poté se předvedla dvojice Blažek,Pátek a prvně jmenovaný zvýšil na 5:7. Hippos měl stále více ze hry a soupeř zastavoval akce jen za cenu faulů. První přesilovka pro C-tým znamenala zvýšení vedení na 5:8, to se prosadil Kříž, který zpracoval Pátkovo nahození a prostřelil golmana. Nové Město se snažilo se zápasem ještě něco udělat a odměnou jim bylo snížení na 6:8 po střele Lukáška.Zbývalo 5 minut do konce zápasu. Poslední slovo měl však Hippos. Po faulu na Blažka měl k dispozici druhou přesilovku, ve které se soustředil hlavně na držení balonu a to se mu i dařilo. Na jejím konci Moravec vypálil a Kříž střelu tečoval mimo dosah brankáře 6:9. V samém závěru měl ještě 100% šanci Holcman, který však prázdnou bránu po Pátkově přihravce netrefil a tak utkání skončilo výhrou C-týmu 9:6.

Branky: Kříž 4, Blažek 2, Moravec 1, Pátek 1, Holcman 1, asistence: Pátek 3, Kříž 1, Holcman 1, Moravec 1, Velín 1,Denk 1.

K druhému utkání měli nastoupit C-tým proti Snipers Třebíč C, ti však do utkání vůbec neposkládali zahajovací sestavu a tak bude utkání zkontumováno ve prospěch Hipposu.

Sestava: Rybenský-Denk,Křepinský,Velín,Horváth-Blažek,Pátek,Holcman,Fousek,Moravec,Kříž