Céčko v Třešti za 3 body

• Článek k zápasu/turnaji

Po dlouhé době v plné sestavě,čítající dvě obrany a tři kompletní útoky chtěli Hroši zaútočit na plný bodový zisk v Třešti, kde bylo 6.1.2019 na programu další kolo Ligy Vysočiny mužů.

Prvním soupeřem byl celek Sk JeMoBu, který byl z druhého místa tabulky před utkáním jasným favoritem.

První třetina začala ve svižném tempu a ve druhé minutě se prosadil Blažek z dorážky. Postavení v tabulce neodpovídalo hernímu projevu a Hippos byl lepším týmem. Bohužel po další minutě bylo srovnáno, to si vybral slabší chvilku Rybenský, když propustil střelu z poloviny hřiště, nutno však podotknout, že po zbytek utkání již byl v brance jistotou. Vedení na stranu Hipposu vrátil Kříž, který těžil z dobrého napadání Vábka a následné příhrávky Holcmana.Po první třetině vedení 2:1

Druhá třetina začala rychlým srovnáním na 2:2 z hole Veverky, který využil chybu v rozehrávce. Netrvalo však dlouho a Hippos si vedení vzal zpět, Holcman dosáhl na nahrávku Křepinského a přehodil golmana 3:2. Bohužel i toto vedení nevydrželo dlouho, kdy se šťastnou trefou,kdy vysoký odražený balonek nakonec doskákal za Rybenského záda, radoval Taflíř z vyrovnání na 3:3.Vedení na 4:3 zařídil Pátek, který se prosadil po rychlém brejku, když mu ideálně do běhu namazal Fousek. I toto vedení však dlouho nevydrželo, další šťastný gól z hole Částka, kdy se balonek dostal za Rybenského záda s přispěním teče bránícího hráče 4:4. Vedení 5:4 opět zařádila dvojice Pátek,Fousek, kdy Fousek opět idálně uvolnil Pátka a ten se nemýlil. Odskočení do dvoubrankového vedení zařídil ranou do horního rohu branky Denk, který v oslabení využil přiťuknutí ze standartní situace od Pátka a navýšil na 6:4. Tak skončila i druhá část.

Ve třetí třetině už se prosadili jenom Hroši a po brankách Kříže a Pátka přišla chvíle i pro navrátilce do sestavy Kepku, který ustanovil konečné skóre na 9:4 pro Hippos.

Branky: Pátek 3, Kříž 2, Holcman 1, Kepka 1, Denk 1, Blažek 1 asistence: Fousek 2, Pátek 2, Křepinský 1, Holcman 1, Kostečka 1, Denk 1

K druhému utkání nastupovali hráči uspokojeni výhrou z prvního utkání a s vidinou další výhry proti týmu SK Juvenis Přibyslav.

A to se i dařilo, ikdyž první gól vstřelil tým z Přibyslavi, vedení na stranu Hipposu postupně vrátili Kříž a dvěma góly Pátek. 3:1 po první třetině.

Ve druhé třetině však Céčko polevilo, jako by si hráči mysleli, že to půjde samo. Výsledkem byly 4 obdržené góly a pouze tři vstřelené z holí Kříže,Holcmana a Denka. 6:5 před poslední třetinou a předvedená hra měla být varováním před posledním dějstvím.

To však začalo brzkým srovnáním na 6:6 z hole Nováka. Vedení vrátil Hipposu Kostečka, kdy jedovatou střelou mezi nohy golmana navýšil na 7:6. Po dvou minutách však bylo opět srovnáno 7:7.Pět minut před koncem se Hipposu naskytla jedinečná možnost v podobě přesilovky opět vrátit vedení na svou stranu. Time-outem před jejím zahájením se hráči chtěli zkoncentrovat na rozhodující úder, ten však nepřišel a navíc ještě v téže přesilové hře sami branku obdrželi.Do konce zápasu se Hippos již neprosadil ani přes odvolání golmana a tak utkání skončilo prohrou 8:7.

Branky: Pátek 2, Kříž 2, Holcman 1, Kostečka 1, Denk 1 asistence: Kříž 2, Blažek 1, Holcman 1, Denk 1, Fousek 1