Céčku úspěšně začala seóna

• Článek k zápasu/turnaji

 

V sobotu 5.10. začala v Pelhřimově sezóna i Celticu a hráči na úvod vytěžili dvě výhry.

SK Juvenis Přibyslav-Hippos Žďár nad Sázavou C 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Zápas se hrál v rychlém tempu a hra byla od začátku vyrovnaná se střídáním šancí na obou stranách, které zůstaly nevyužity až do 11-té minuty, kdy padla první branka po dobrém napadání v soupeřově obranném pásmu a následném předložení balonku Křížovi do střelecké pozice 0:1.

Na začátku druhého dějství Přibyslav rychle srovnala na 1:1 a po dalších pěti minutách se dokonce dostala do vedení 2:1. Hráči Hipposu , ale na vývoj utkání zareagovali zvýšenou aktivitou a po brankách Kříže, který šťastně usměrnil Pátkovo nahození z rohu za brankářova záda a střely Boháčka, který těžil z nahrávky Blažka, otočili před koncem třetiny na 2:3.

Začátek posledního dějství opět přinesl rychlé srovnání ze strany Přibyslavi na 3:3 ,avšak poslední slovo měl Hippos. 7 minut před koncem Kříž zastavil rozehrávku na půlce, zavezl balonek před branku, kde naservíroval Neubauerovi-3:4. Konec utkání si hráči pohlídali a i díky Pátkově faulu na půlce hřiště vteřinu před koncem uhájili vítězství 3:4.

Branky:Kříž 2x,Boháček 1x,Neubauer 1x, asistence: Blažek 2x,Pátek 1x,Kříž 1x

Hippos Žďár nad Sázavou C-Pacovští Honzíci B 9:5 (3:2, 5:1, 1:2)

Druhé utkání začalo rychlým gólem Pacova a zdálo se, že soupeř bude těžší než v prvním utkání. S rychlou odpovědí, ale přispěchala dvojice Zich Kepka, kdy Kepka propálil gólmana na zadní tyč-1:1. Poté se hra zklidnila a další branka padla až na začátku 12-té minuty. Kříž se po nahrávce Zicha uvolnil přes obránce-2:1. Za další dvě sekundy po nacvičeném signálu z vhazování,o kterém si hráči řekli těsně před turnajem, kdy Kříž vyhraje buly a pádí rovnou před branku, navyšuje Kříž na 3:1 po Blažkově prohození. Třetina však skončila snížením Pacova v přesilové hře na 3:2.

Druhá třetina začala opět signálem z vhazování, kdy se ke Křižovi přidal i Pátek a společně doslova dotlačili nahozený balonek Blažkem za soupeřova gólmana během 7 sekund-4:2. Za další půlminutu se opět prosadil po uvolnění Kříž střelou na zadní tyč-5:2.Za další tři minuty se prosadil Fousek po Zichově nahrávce a bylo to 6:2. Hippos měl utkání v této fázi plně pod kontrolou a ojedinělé šance Pacova chytal jistě brankář Křesťan. Do konce třetiny se ještě dvakrát prosadil Kříž po nahrávkách Kepky a Blažka a do třetí třetiny se šlo za stavu 8:3, když Pacov stihl jednou brankou ještě korigovat vývoj utkání.

Ve třetí třetině se hráči už nikam moc nehonili a hlídali si vedení, které ještě navýšil Blažek na 9:3. Hráči už pak třetinu dohrávali v klidu, ze kterého je nevyvedli ani dvě branky Pacova, které určili konečné skóre zápasu 9:5 pro Hippos.

Branky: Kříž 6x,Blažek 1x,Fousek 1x,Kepka 1x, asistence: Blažek 3x,Zich 4x,Kepka 1x,Pátek 1x. Sestava: Křesťan-Křepinský,Melichar,Zich,Blažek-Pátek,Kostečka,Kepka,Boháček,Neubauer,Fousek,Kříž