Další mladé naděje v mužské kategorii

• Klubové články/zprávy

Do A-týmu se před letošní sezonou zapojili další mladé naděje, které pravidelně nastupuji v Národní lize. K loňskému debutantovi Lukášovi Zeiselovi přibyli útočník Jan Ušák, obránce Michal Hrubý a brankář Tomáš Růžička. Zeptali jsme Michala a Honzy na pár otázek. Oba prozatím odehráli za A-tým 11 západů. Michal vyztužuje obranu, Honza pravidelně boduje z pozice levého křídla.

Ahoj kluci. Pro začátek jednu lehčí J Jak se letos daří?

Honza: Letos se musíme hlavně rozkoukat a zvyknout si hrát za mužské kategorie, proto to není úplný ideál. Zápas od zápasu je to ale lepší a lepší. Pár bodů tam je a týmu se taky docela daří, takže to zatím hodnotím kladně.

Michal: Za tým hraji první sezónu, nemůžu tak objektivně posoudit jestli se tým zlepšil nebo ne. Dle mého názoru je stále co zlepšovat.

Jak náročný je přechod do mužské kategorie?

Honza: Mezi kategorií juniorů a mužů je velký rozdíl prakticky ve všech aspektech. Tempo hry a i tvrdost je úplně na jiné úrovni a delší dobu trvá, než si na to člověk zvykne. Během sezóny se to ale určitě všechno srovná.

Michal: Přechod byl náročný. V mužské lize se hraje více na taktiku a více do těla, na což jsem v dorostu a juniorech nebyl tolik zvyklý.

Co je pro Vás zatím nejtěžší?

Honza: Nejtěžší je zatím zvyknout si na tvrdost hry a částečně i na tempo. Je to zde o mnoho rychlejší a nikdo ze soupeřů se s tím moc nemaže. Takže z mé strany je to určitě tvrdost v soubojích.

Michal: Pro mě byl nejtěžší právě přechod do mužské kategorie a již zmíněná hra do těla.

Jak Vás přijali v A-týmu ostatní?

Honza: Jelikož jsem s A-týmem trénoval už celou loňskou sezónu a poté i letní přípravu, tak si myslím, že mě brali rovnou jako rovnocenného spoluhráče. Mezi sebou vycházíme velmi dobře.

Michal: Myslím, že mě přijali celkem v pohodě. I když jsme s Jankem nejmladší (kolikrát i dvojnásobně ?) tak jsme celkem zapadli.

Jak se Vám daří osobně a na čem byste třeba rádi zapracovali?

Honza: Vždy je co zlepšovat. Jak už jsem zmínil, přechod do mužů je velmi náročný hlavně po výkonnostní stránce. Určitě bych chtěl do konce sezóny ještě zapracovat na soubojích a samozřejmě jako útočník na střelbě.

Michal: Musím zapracovat na hře tělem. Rád bych se naučil lépe blokovat střely a rozvíjet hru.

Už máte 11 utkání za A-tým. Jak vidíš šance Hipposu? A s čím byste byli na koci sezóny spokojeni. Jak po osobní stránce, tak týmové.

Honza: Podle mě máme velkou šanci udržet se v Národní lize. Možná, když se nám bude i nadále herně dařit, tak i nakouknout do play off. To bychom ale museli zlepšit některé části naší hry, ve kterých se nám stále ještě moc nedaří. Určitě bych byl spokojený, kdybych dál přispíval týmu svými body a odváděl v každém zápase svoje maximum. A po týmové stránce je to určitě udržet se v Národní lize, pokud možno okusit i zápasy play off.

Michal: Po 11 zápasech bych byl rád, kdybychom si zahráli play off. Bude rozhodovat každý bod, který vybojujeme. A já osobně budu rád za každý zápas, na který budu nominovaný a který budu moci za A tým odehrát.

Děkuji klukům za odpovědi a jejich čas. Držíme palce do dalších zápasů. A přístě střeba někdo z dalších "mladíků".