Další podařený turnaj pro starší žáky

• Článek k zápasu/turnaji

 

V sobotu 8. 2. 2020 jsme sehráli turnaj druhého koše starších žáků v Jihlavě. Čekali nás tam týmy z Jihlavy, Pelhřimova, Havlíčkova Brodu a Okříšek.

V 9:00 hodin jsme nastoupili proti týmu SK Jihlava Ježci. Po dvoubrankovém vedení v páté minutě zápasu přišla sprcha dvou gólů do naší brány. Skóre 2:2 svítilo na tabuli do konce první části. V té druhé jsme využili soupeřových chyb třikrát po sobě. Jeho odpověď dvěma dalšími rychlými góly do naší brány a time-out nás nerozhodil. Výhru 5:4 jsme si právem zasloužili.

V čase 10:20 nás čekal tým Spartak Pelhřimov. V tomto zápasu jsme měli herně navrch. I přes vyloučení našeho hráče v první části a jedné inkasované branky z trestného střílení svítilo na výsledkové tabuli skóre 8:1 pro náš tým.

Naším třetím soupeřem byl TJ Sokol Havlíčkův Brod B. Hned v první minutě zápasu se ukázalo, že to i tento tým s námi bude mít těžké. Sice v třetí minutě vyrovnal na 1:1, ale naše kombinační hra a převaha na hřišti ukončila první část skórem 6:2. Ve druhé části jsme vytvořili spoustu šancí, z kterých se nám podařilo vstřelit další 2 góly. Zápas skončil naší výhrou 8:2.

Čtvrtý zápas jsme odehráli v 13:40 hodin s PSKC Okříšky. Posilněni třemi výhrami a třemi góly do třetí minuty opadla naše soustředěnost a schopnost kombinovat. Soupeř toho využil a během dalších tří minut vstřelil do naší brány tři góly. Potom přidal ještě jeden, ale my jsme se vrátili k naší bojovnosti a do ukončení první části vyrovnali na 4:4. V té druhé jsme již předvedli naše schopnosti a zápas vyhráli 7:5.

autor článku: Jakub Krejčí

vyjádření trenéra: „Hippos ve skupině druhého koše podle očekávání zvítězil, ale cesta nebyla snadná. Hned na úvod nás potrápili domácí SK Jihlava Ježci. Naštěstí si hroši v úvodu druhé části vybojovali tříbrankové vedení a dovedli tak zápas k výhře. Zápasy s rezervou Havlíčkova Brodu a Pelhřimovem byly pro žďárský A-tým snadným oříškem a obě utkání skončila vysokým rozdílem. Poslední zápas musel Hippos pro vítězství v turnaji rovněž vyhrát, avšak ani toto se nerodilo lehce. Skóre se v první půlce dvakrát přelilo na obě strany. Ve druhé části ale Hippos opět odkočil a výhru si pohlídal.  Jako vždy pro nás bylo těžší popasovat se s napadáním některých soupeřů. Kromě toho ale musíme také myslet více na zadní vrátka i v situacích, kdy soupeře přehráváme, avšak pouštíme ho zbytečně do brejků.“