Další úspěch pro mlžíky v kategorii 3+1

• Článek k zápasu/turnaji

Odpolední turnaj v hale Na Bouchalkách přinesl skvělou podívanou. Právě zde mladší žáci dokázali již podruhé v řadě zvítězit. I přes omluvenky kvůli zraněním a nováčkovskou základnu hráčů, se této kategorii zatím velmi daří.

Hippos Žďár n. S. Benjamins - PSKC Okříšky Rudíkov 11:3

Již od začátku tohoto zápasu udávali tempo domácí. Výborný týmový duch a zakončení posouvali Hippos k jasnému vítězství. Nováčci podávali skvělé výkony a už znalí hráči vše pečlivě jistili. Martin Mach byl první, který svou střelou překonal soupeřova gólmana. Otevřel tak skóre, které většinu času přibývalo pouze na straně našich. Prosadil se Martin Hrubý, Radim Svatoň, Michal Sedlák a Matěj Březina. Dva góly vstřelila jediná dívka týmu Bára Řeháčková. Šance měli i soupeři, ale výkon Matěje Bukáčka v bráně nedovolil více než tři branky.

Hippos Žďár n. s. Benjamins - SK JUVENTUS Přibyslav 5:3

V druhém zápase na hráče čekal soupeř, který jim z minula měl co vracet. Lehce obměněná sestava si však šla přímo pro vítězství. Vůbec první gól v barvách Hipposu vstřelil Tomáš Kamarád, kterému asistoval Radim Svatoň - mladá posila z řad elévů. Dále skóre poupravili Martin Hrubý, Josef Scholz a Martin Mach. Obranné zákroky s lehkostí a elegancí předváděli letošní nováčci Broňa Kolínský a Michal Žák. Soupeři byly povoleny pouze 3 góly a to znamenalo celkem jasné vítězství našich.

Hippos Žďár n. S. Benjamins - PSKC Okříšky 3:2

Prvního většího dramatu se diváci mohli dočkat ve třetím zápase. Velmi kvalitní tým Okříšek byl opravdu těžkým soupeřem. Před zápasem byla tedy nutná pečlivá taktická porada, které se svědomitě ujal kapitán týmu Martin Hrubý. Jeho slova zafungovala. I když se hra přelévala nahoru a dolu a hráči Okříšek našim celou dobu šlapali na paty, týmová podpora a výborný výkon gólmana Matěje Bukáčka nakonec zvítězili. V zápase se prosadili Matěj Březina, Radim Svatoň a Martin Hrubý.

Hippos Žďár n. S. Benjamins - ASK Bystřice n. P. Orli 7:5

Možná už měli mladší žáci vidinu vítězství až příliš jistou. Možná už byli jen příliš unavení. Každopádně tento zápas si zkomplikovali hlavně oni sami. Málem došlo na moudrá slova trenérky Alenky, která jako moto dne zvolila trefná slova: „Jediný, kdo vás může porazit, jste vy sami.“ Pravdou je, že je pronesl opravdu moudrý a zkušený člověk, takže nechybělo moc k jejich naplnění. Naštěstí se tak ale nestalo. Po první části zápasu bylo skóre velmi jednoznačné. Soupeřova gólmana překonali Pepík Scholz, Bára Řeháčková, Tomáš Kamarád, Martin Hrubý a Matěj Březina. Vůbec první zápasový gól vstřelil Michal „Majkl“ Žák, který si pak ovace diváků patřičně užíval. Poté ovšem začala úřadovat Bystřice a než se domácí stačili rozkoukat, bylo skóre 6:5. Soupeři vycítili příležitost obrátit zápas ve svůj prospěch a odvolali gólmana. Drobné chybky v obraně ovšem zkušeně využil Matěj Březina a rozhodl tak toto utkání. Hippos se tedy mohl radovat z celkového vítězství na turnaji.

Hodnocení trenérek: „Velmi vydařený turnaj. Stále je co zlepšovat, ale určitě se posouváme správným směrem. Skvělý týmový duch a hlavně opravdu svědomitý přístup především starších hráčů musíme jenom chválit. Děkujeme hráčům za předvedené výkony a fanouškům za jejich podporu!“

Sestava: M. Bukáček (G), M. Hrubý (C), M. Mach, J. Scholz, M. Sedlák, M. Březina (A), B. Řeháčková, M. Žák, B. Kolínský, R. Svatoň, T. Kamarád