Další vítězný double juniorů v Ledči

• Článek k zápasu/turnaji

Zápas, který byl pro obě strany důležitý pro boj o první místo, se konal v neděli 25.3. v Ledči nad Sázavou. Junioři Hipposu si ten den přijel pro dvě výhry. Čekal je lídr tabulky (Světlá) a Havlíčkův Brod. Rodiče přítomných hráčů byli na svém místě připraveni fandit, jak jen to šlo. Atmosféra byla krásná. První zapas byl mezi Světlou a týmem Hipposu.

Hippos Žďár n/S. vs. Světlá n/S.    3:2    (1:0, 1:0, 1:2)

Už v první minutě šlo vidět, jak jsou oba týmy perfektně připraveny na zápas. Ze začátku to bylo nerozhodně, ale v páté minutě dal Lukáš Zeisel, s pomocí Honzy Fouska, první gól, a tím dostal tým Hippos do výhodnější pozice. Tým Světlé byl velmi důrazný na míčku, kapitán David Kváš měl veliké šance na zakončení, ale brankář Hipposu, Tomáš Růžička, byl ve výborné formě a zaháněl všechny soupeřovi naděje na úspěch. Do konce první třetiny už ani jeden z týmů nedokázal skóre 1:0 změnit .

V osmé minutě druhé třetiny hráč Hipposu Hromádka Jiří, vystřelil těsně za půlkou, ale nechytatelně - 2:0. Tímto gólem prozatím zajistil náskok Hipposu. Tento zápas pro oba týmy znamenal boj o možnost vyhrát celou ligu, a proto bojovaly, jak jen to šlo. Mnoho šancí na obou stranách, ale žádná změna na výsledku.

Tým Světlé se konečně vzpamatoval gólem ve třetí minutě třetí třetiny, který vstřelil Adam Mašín, s pomocí svého kapitána. Hippos se tímto gólem nenechal zmást od své hry a hrál dál, jak nejlépe uměl. Vítězství Hipposu pojistil Boháček Filip, s asistencí svého parťáka v obraně, Michala Hrubého. Světlá se nevzdávala, minutu poté skórovala a opět byla blíž k úspěchu - skóroval kapitán David Kváš, asistoval Adam Mašín. Poslední minuty zápasu byly napínavé, oba týmy bojovali, jak nejlépe to šlo. Světlá dostala Hippos pod tlak a poslední 2 minuty by byly asi opravdu krušné, nebýt zbytečného vyloučení jednoho ze světelských hráčů. Díky tomu si přesilovková formace našich juniorů vítězství pohlídala. Tým Hipposu však nakonec tento zapas vyhrál a mát tak možnost se stát lídrem tabulky.

Branky: Zeisel, Hromádka, Boháček. Asistence: Fousek, Hrubý,

Hippos Žďár n/S. vs. TJ Sokol Havlíčkův Brod Erupting Dragons    5:1    (2:1, 2:0, 1:0)

První zapas byl vyhraný, ale Hippos musel vyhrát i tento, pokud chtěl udržet šanci na první místo v tabulce. Týmy jsou svými rivaly už dlouho a na obou stranách šlo vidět, že chtějí za každou cenu vyhrát. Havlíčkův B. to vzal hodně drsně a začal napadat, ale tým Hippos se nenechal. V prvních deseti minutách se nic nedělo, dokud nepadl gól do branky Hipposu, vstřelený Fixou Adamem, asistoval Veselovský Adam. Tým Hipposu si to vzal osobně a hned po třiceti vteřinách, vstřelil pěknou střelou gól do soupeřovy brány Jirka Kraus. Za tři minuty otočil skóre Hrubý Michal s pomocí Filipa Boháčka. Do konce třetiny si držely skóre obě strany.

V druhé třetině se ze začátku hra rychle přesouvala ze strany na stranu, tým Hipposu měl ale více střel než soupeřův tým. V deváté minutě vstřelili Filip Boháček s Hrubým Michalem parádní gól a opět oddálily vítězství soupeře. Na obou stranách došlo také k mnoha přesilovkám. V sedmé minutě Hippos svoji první přesilovku neproměnil, ve druhé za dvě minuty však uz skóroval. V jedenácté minutě byl vyloučen hráč týmu Hippos a tím se otevřela šance soupeři zakročit. Tým Hipposu se ale nenechal a své oslabení ubránil. Hned potom skóroval Lukáš Zeisel na 4:1.

Ve třetí třetině soupeři už začali hrát agresivně. Rozhodčí nezvládali všechno sledovat, a tak docházelo ke sprostým faulům. Hippos se nenechal a Filip Boháček vstřelil další gól do soupeřovy brány. Tím se upevnilo vedení Hipposů a vědělo se, že soupeř už to nemůže dorovnat. Hippos mohl svůj náskok ještě navýšit díky přesilovce, ale i kdyz se tak nestalo, vítězně z tohoto duelu vyšel se skorem 5:1.

Branky: Kraus, Hrubý, Zeisel, 2x Boháček. Asistence: Boháček, 2x Hrubý.

Sestava Hipposu: Růžička - Hrubý M., Boháček F., Kraus, Paseka, na 1. zápas Hromádka J. - Pachl T., Ušák (C), Neubauer, Pachl Z., Zeisel, Fousek, Zich, Přibyl, Macháček. Trenér: Vábek Jaroslav.

Slovo šéftrenéra: "Byť to na začátku sezóny spíš vypadalo na to, že prvním rokem mezi juniory to bude spíš otrkávání a nějaký střed tabulky, tak před posledním turnajem máme šanci na první místo. Faktorů je několik, ale mezi nejvýznamnější patří, že kluci si před Vánoci, kdy vyhráli 3 zápasy doma, začali neskutečně věřit. Jezdíme ve velkém počtu, kluci chtějí, opravdu nedělají žádné fatální chyby a bojují. Je tu vítězná mentalita - vždyť od "50%" turnajů na podzim se tým dostal do situace, že vyhrál prakticky všechno, až na jeden smolný zápas (nebo spíš 3. třetinu) se Světlou. Situace je taková, že v sobotu 14.dubna se v Bystřici může rozhodnout v náš prospěch. Hrajeme s nevyzpytatelným Pelhřimovem a silnou Jihlavou. Hned poté budeme hrát dohrávku s poslední Bystřicí. Bez ohledu na zápas Světlá-Okříšky, který se hraje ve stejný den jinde, nám stačí 2 výhry a remíza. Samozřejmě se popereme o co nejlepší výsledky a krásný výsledek nakonec. Za tento turnaj chválím celý tým, ale je tu nutnost zmínit 3 individuální pochvaly - 1. Tom Růžička, který zastal roli jedničky na jedničku a předvedl nejspolehlivější výkon, který jsem od něj kdy viděl. 2. Jirka Hromádka, který hrál sice jenom první zápas, ale odehrál ho neskutečně, nebojím se říct, že on to byl, kdo byl rozdílovým hráčem. 3. Zdenda Pachl, který byť hrál za juniory poprvé, tak vůbec nezklamal a ukázal velký potenciál."