Domácí galapředstavení B-týmu dorostenců

• Článek k zápasu/turnaji

V sobotu 20.10. byla na Žďárských Bouchalkách k vidění 2. dorostenecká liga-skupina 5 kde hraje Benjamins tým Hipposu. Jde nejen o kluky, kteří trénují s A-týmem dorostenců, hrající 1. ligu, ale i o hráče ze samotného áčka, kteří si tím zvyšují svoje zápasové vytížení a nadějné starší žáky. A právě jeden z nich, Adam Březina, třináctiletá šikula ze Škrdlovic a žák 4. ZŠ okomentoval tento turnaj:

První zápas jsme odehráli proti Přibyslavi již v 9 hodin ráno. Začátek byl velmi slušný, soupeře jsme k ničemu nepustili. I proto svítil na tabuli po první třetině stav 2:0. Ve druhé třetině už to ale tak jednoznačné nebylo. I když jsme si dále vypracovali náskok o další dva góly, Přibyslav využila zaváhaní a snížila na 4:1. Rychle ještě odpověděl kapitán Pavel Rous, ale Přibyslavi se povedlo vstřelit tři slepené góly a rázem už byl zápas vyrovnanější. Přibyslav najednou začala hrát mnohem rychleji, a nám trvalo dlouho, než jsme s nimi srovnali tempo. Nakonec nás ale zachránil Pavel Rous společně s Martinem Svatoněm, a my vyhráli 9:6.

Druhý zápas už jsme čekali mnohem větší bitvu. Hráli jsme totiž proti Světlé nad Sázavou, která má v týmu hned několik vysoce kvalitních hráčů. Začátek jsme trochu zaspali a prohrávali 1:0, ale pak byla faulována Kája Judová a měli jsme přesilovku, kterou využil nádhernou střelou z první Pavel Rous, dále gól přidal také David Pleskač po brilantní přihrávce Martina Svatoně, a další přidal znovu Pavel. Do druhé třetiny jsme tak šli s náskokem 3:1. Ve druhé třetině jsme Světlou hodně přehrávali, také to bylo proto že se dvakrát nechali vyloučit. Dařilo se nám proměňovat kombinace a i proto jsme po gólech Pavla Rouse, Káji Judové a Víti Chalupy vedli po druhé třetině 7:4. Třetí třetina začala úplně jinak, Světlá zvýšila tempo hry a často střílela, ale branku nevstřelili, a jejich radost brzy uklidnil Adam Březina, který výborně vystřelil do horního rohu brány. Zbytek zápasu jsme si pohlídali až na pár chyb, ale vyhráli jsme 9:6. Musíme také pochválit oba brankáře, kteří nás v obou zápasech podrželi, a také Honzu Lukeše, který si sice bod v tomto zápase ještě nepřipsal, ale vytvořil množství šancí, které mu ale chytil výborně chytající brankář Světlé

Do třetího zápasu s Havlíčkovým Brodem jsme šli s vysokými ambicemi, protože soupeř prohrál oba svoje přechozí zápasy, ale jak se říká-nesmíš soudit knihu podle obalu, takže jsme opět od začátku zápasu dřeli na plno, ale chybělo nám štěstí. Dostali jsme dva góly, na které naštěstí rychle dokázal odpovědět Tom Hrubý. Další gól zanedlouho přidala Kája Judová, a Havlíčkův Brod najednou úplně odpadl a my využívali šancí. Zvlášť útočná trojice Judová-Hrubý-Lukeš, kteří dávali nádherné góly po obtížných nahrávkách a střelách. Dva góly vstřelil ještě Pavel Rous, a zápas skončil stavem 10:4 pro Žďárské Hrochy. Musíme také pochválit Martina Žáka, který v obraně předvedl velmi slušný výkon, stejně jako Filip Mašek.

Sestava Hipposu: Hažmuka, Sochor - Chalupa, Žák, Novák Dalibor, Mašek - Judová, Hrubý (A), Lukeš, Březina, Rous (A), Svatoň, Pleskač, Ondráček. Trenéři: Novák Pavel a Rosecký Vít.