Dorost jel obhajovat titul nejlepšího týmu Vysočiny k polským hranicím

• Článek k zápasu/turnaji

V sobotu 15.12 se tým dorostenci ''A'' vydali do dalekého Hostinného. Čekaly tam na ně tam dva týmy, které by měli kluci (a s nimi nerozlučně spjatá jedna holka) porážet z přehledem a dokazovat, tak nadvládu v této kategorii nad celou Vysočinou. Byly to totiž týmy PSKC Okříšky (v předchozím zápase Hippos zvítězil – 7:2) a  Spartak Pelhřimov (Hippos zvítězil – 9:1). Kluci si tedy jeli zahrát bez jakéhokoliv stresu a s myšlenkou, že zapasy budou jednoduché, ale opak je pravdou... Oba zápasy zhodnotil pro web Hipposu Míša Přibyl.

Hippos Žďár n. S. – PSKC Okříšky 9:8 (5:3; 0:2; 3:4)

Do toho utkání šli hráči Hipposu lehce udýchaní po náročné rozcvičce a zárověn s chutí dát spoustu gólů. To je ale mohlo rychle přejít, protože v čase 5:06 vstřelil branku na 0:1 hráč Okříšek Tomáš Kuchyňa. Hippos byl lehce zdrcen, ale dokázal v zápětí vyrovnat střelou z půlky po nahrávce Michala Přibyla se prosazuje samotný kapitán Pavel Rous a prokazuje tím jakou má formu, stav tedy 1:1. O chvíli později gólman Okříšek nešikvoně chytá míček mimo brankoviště a je nařízeno trestné střílení, které proměnuje nádhernou kličkou a střelou pod horní tyč opět Pavel Rous. Celá třetina byla velmi běhavá, protiútok za protiútokem a spousta gólů, a tak 1. třetina končí za stavu 5:3 pro Hippos. Další dvě třetiny pokračují podobně, v jednu chvíli jsou dokonce Okříšky ve vedení, naštěstí se hráčům Hipposu povedlo minutu a půl před koncem utkání vyrovnat a nakonec zápas 10 sekund předkoncem  otočit a vyhrát tak, konečným stavem 9:8 pro Hippos.

Branky Hipposu: Pavel Rous 4 , Jan Lukeš 3, Karolína Judová , Přibyl Michal; asistence: Pavel Rous 2, Martin Svatoň 2, Karolína Judová , Přibyl Michal, Tomáš Hrubý

Hippos Žďár n. S. -Spartak Pelhřimov 0:6  (0:1, 0:3 , 0:2)

Po velmi náročném zápase s Okříškami čekal hráče Hipposu tým Spartak Pelhřimov.

Hippos měl po prvním zápase o hráče míň, protože se v něm zranil Michal Přibyl a do druhého zápasu už nebyl schopný nastoupit. I proto musel hrát "polo"- zraněný Lukáš Krčál.

Do zápasu šel Hippos velmi unavený a bylo to hned vidět. Pelhřimov létal ze strany na stranu a to Hippos nestíhal. Díky skvěle chytajícímu Danieli Pelikánovi byl stav dlouhou dobu nerozhodný -  0:0. V čase 4:17 se Pelhřimov poprvé prosazuje a dává gól na 1:0. Do konce první třetiny se nic dalšího nestalo. Po rozmluvě trenéra, chtěl Hippos do druhé třetiny vstoupit lépe, to ze začátku celkem šlo, ale skoro nic se nedařilo, střely byly skvěle blokované hráči Pelhřimova, kteří usoudili, že proti nám za tohoto stavu bude nejlepší hrát taktiku zvanou "BETON". A to se jim dařilo, pevná obrana a rychlé protiútoky, které unavení hráči Hipposu nezachytávali. Tak hrál Pelhřimov celý zápas a nakonec se mu povedlo nasázet neuvěřitelných 6 gólů. Hippos tedy potupně prohrál s týmem, který by měl porážet za každou cenu...

Sestava: Graňák, Pelikán – Krčál, Hromádka, Přibyl – Hrdlička, Judová, Rous (C), Lukeš, Hrubý (A), Svatoň, Mašek

Na cestě domů Hippos rozebírál oba zápasy a přístup k nim. Kluci si toho mnoho uvědomili a na další turnaji už snad zvítězí...

Zhodnocení trenéra: "K turnaji se směřovala veškerá příprava týmu během pauzy, která byla zapříčiněna mistrovstvím světa mužů v Praze. Jenomže přístup hráčů byl takový, že se nelze divit výsledkům. Na tréninky si chodili hráči jak se jim zachtělo, nešlo nic natrénovat. Navíc kvůli ve stejném termínu hraném zápasu B-týmu jsme jeli v sestavě 10+2, což při absenci klíčového obránce způsobilo, že se prakticky rozsypala veškerá souhra. Proti Okříškám jsme měli ještě dostatek sil nakonec zvrátit výsledek v náš prospěch a dát si tak hezký vánoční dárek v podobě tří bodů. Co předvedl Pavel Rous těsně před koncem, kdy si na velkém brankovišti pohrál s dvěma obránci a brankářem, aby pak zavěsil - osobně si myslím, že toto si pod takovým tlakem dovolí tak 2-3 hráči v celé lize. Proti Pelhřimovu to asi i díky chybějícím silám nešlo krom brankáře vůbec nikomu. Tradiční lídři selhali, za mě slušný výkon (byť ne bez fatálních chyb) odevzdali pouze Ondra Hromádka a Lukáš Krčál. Jediné křídlo, které jakž takž dokázalo podržet míček byla Kája Judová. Tolik k zhodnocení výkonu jednotlivců. Proto nešlo hýbat se sestavou, protože ať jsem to poskládal sebejinak, tak to k ničemu nevedlo. K soupeři - Pelhřimov má šikovné kluky, dobrý herní systém a výborné trenéry, ale s naší individuální silou jsme je měli prostě přejet. V týmu máme 4 krajské reprezentanty, kteří v repre Vysočiny budou mít významnou úlohu. Ale když se ani těm 3 hráčům v poli vůbec nedaří, tak to dopadlo, jak to dopadlo. Třešnička na hodně zhořklém dortu nás snad probudí a nakopne. Jinak po slibném začátku budem rádi, že nebudeme v lize poslední."