Dorost vstoupil do 1. ligy vítězně

• Článek k zápasu/turnaji

V neděli 16.9. začala sezóna také pro žďárské dorostence A-týmu, kteří si poprvé okusili 1.dorosteneckou ligu. Vyrazili do dalekého Milevska, kde je nečekalo nic lehkého, protože hnedka je čekali týmy z Vysočiny – Snipers Třebíč a PSKC Okříšky-MoBu. Nutno podotknout, že pro letošní dorostence platí jednoduchá rovnice, která má neznámou v konečném výsledku. Platí totiž, že k žďárským hráčům přibylo plno kluků z Orlu Nového Města na Moravě, aby tak celý tým byl spolu silnější. A žďárští fanoušci si tak zvykají na nová jména - vedle Lukáše Hudečka, který hostoval již loni ve starších žácích jsme od soustředění přivítali krajské reprezentanty Kubu Graňáka (brankář), Honzu Lukeše nebo Pavla Humlíčka. Další budou posilou pro Benjamins dorostu.

Snipers Třebíč vs. Hippos Žďár n/S.   3:13 (0:6; 2:1; 1:6)
První zápas začal až o půl 12. V úvodních vteřinách byla vidět nervozita na obou stranách, protože jak Třebíč, tak Hroši jsou nováčci 1.ligy. Neuběhlo ani 40 vteřin a Pavel Humlíček otevřel skóre zápasu po nahrávce kapitána Pavla Rouse. Hrálo se především jen na jednu branku, a tak brankář Třebíče musel být neustále v pozoru. Do konce třetiny přidal Hippos ještě 5 gólů, z toho čtyřma góly se blýsknul Pavel Rous a jednou se trefil i nejmladší hráč Hrochů, teprve 13letý Martin Svatoň. Druhá třetina vypadala úplně jinak, jak ta první. Hippos dělal chyby hlavně v rozehrávce a vázla jim koncovka. Toho také Třebíč chtěla využít. To se jim také povedlo, skórovali sice jen dvakrát, ale 2. třetinu ovládli výsledkem 2:1. Jedinou branku Hrochů vstřelil ve 21. minutě Honza Lukeš. Třebíč to nakoplo a tak ve 3. třetině chtěli ještě zápas zdramatizovat. To však Hippos Třebíči nedovolil a po promluvení trenéra k hráčům o třetině, že takhle by to teda nešlo, začal konečně hrát. 3. třetinu stejně jako tu první ovládl jasně Hippos poměrem 1:6. 2x se trefil Rous a jednou Humlíček, krásně Hrubý, Přibyl, a také nám pomohl k výsledku i vlastní gól soupeře.

Branky: 6x Rous, 2x Humlíček, 1x Lukeš, 1x Hrubý, 1x Svatoň, 1x Přibyl, 1x vlastní gól, asistence: 4x Humlíček, 3x Rous, 2x Lukeš, 1x Hrubý, 1x Hudeče

Hippos Žďár n/S. vs. PSKC Okříšky-MoBu   7:2 (3:1; 3:0; 1:1)

Druhý zápas začal v 16:00. Mezi těmito týmy panuje veliká rivalita už od mala. Zápasy bývají hodně vyhrocené a výjimkou nebylo ani toto utkání. Od začátku utkání to bylo spíše čekání na první gól, ale Hroši neúnavně napadali a donutili několikrát Okříšky k chybám na vlastní půlce a to vedlo k velkým příležitostem na straně Hipposu. Hippos potrestal Okříšky za 1. třetinu celkem 3x. Konkrétně Svatoň, Judová a Přibyl. Soupeř se trefil pouze jednou a tak skóre bylo 3:1. Okříšky měli sice více ze hry, ale Hippos byl nekompromisní v zakončení. Nutno podotknout, že Kuba Graňák několikrát vytáhl skvělé zákroky a podržel svůj tým. 2. třetina měla stejný průběh jako ta první - Okříšky měly více šancí, více držely balonek, ale ne a ne to tam spadnout, prostě vázla koncovka. Zato Hippos se mockrát nemýlil, i když brankář Okříšek, které se letos daly dokupy s JeMoBu, chytal také výborně. Zápas se zlomil až ke konci 2. třetiny, kdy po parádní trefě Káji Judové Hippos odskočil na 4:1. Do konce třetiny pak přidali góly i Rous s Lukešem. Skóre zápasu 6:1. 3.třetina byla taková jiná než ty ostatní, a to ve více věcech. Po půlce třetiny se musely měnit strany, jak nastolili rozhodčí, a to kvůli odrazu sluníčka vůči gólmanům. Hostí s tím sice moc nesouhlasili, ale museli, no co jim zbývalo, když to řekl rozhodčí. To také mělo vliv na hru, Okříšky ke konci úplně vypnuli a dělali si ze zápasu srandu. Na konci zápasu svítilo na tabuli skóre 7:2, ale nemuselo to být jenom 7, kdyby prázdné branky trefoval Honza Lukeš, a že šancí měl.

Poslední gól vstřelil symbolicky nejlepší hráč obou zápasů Pavel Rous.

Branky: 2x Rous, 2x Judová, 1x Lukeš, 1x Svatoň, 1x Přibyl; asistence: 3x Humlíček, 1x Rous, 1x Hrdlička, 1x Hrubý

Na úvod tedy dvě jasné výhry - ale nutno podotknout, že Třebíč nebude aspirovat na čelo tabulky a Okříšky byly dost utahané z předchozího programu. Uvidíme, co přinese další turnaj, silný Pelhřimov a superfavorit soutěže, Florbal Náchod. Uvidíme tuto sobotu, v neděli rozpálí sezónu i béčko dorostu.