Dorostenci nešli po domácím turnaji na 1. místo

• Článek k zápasu/turnaji

V neděli 14.10. se připravoval A-tým dorostenců na domácí turnaj na Bouchalkách. Zde je čekaly dva těžké zápasy proti Milevsku a Hostlinnému. V prvním zápase se dal očekávat vyrovnaný souboj žďárských hrochů s milevským FBC Došwich, naopak ve druhém zápase měl být Hippos lehkým favoritem, zároveň ale hrochy nečekalo nic jednoduchého.

Hippos Žďár nad Sázavou – FBC Došwich Milevsko 3:4 (1:1;1:2;2:1)

Hned ze začátku bylo vidět, že se bude jednat o vyrovnaný souboj kvalitních týmů. Hippos se vydal do tohoto utkání s trochu větší pokorou, ale to neznamenalo, že by se jihočeského týmu bál. Milevsko mělo na počátku první třetiny o něco více ze hry, míček Hipposu také zrovna moc nepůjčoval, ale šance byly vidět na obou stranách. Netrvalo dlouho a skóre po šesti minutách otevřel Martin Dolejš, když prostřelil Rouse stojícího ve zdi, a Milevsko se tak dostalo do vedení 1:0. Už to vypadalo že první třetina bude končit za příhodnějšího výsledku pro hostující tým, ale 13 sekund před první sirénou dorovnal na 1:1 žďárský kapitán Pavel Rous krásnou střelou do horního roku branky. Ve druhé třetině to netrvalo dlouho a Rous přidal i druhý gól z bezprostřední vzdálenosti po nahrávce Lukáše Hudečka a zajistil tak domácímu týmu vedení 2:1. Zanedlouho byl vyloučen hráč Milevska za sekání a nabízela se možnost Hipposu zvýšit svoje vedení při dvouminutové přesilovce. Ta probíhala především na polovině bránícího týmu, až na pár případů, kdy se jim povedlo míček vyhodit a prostřídat bránící čtveřici. I přes plno šancí se nakonec povedlo Milevsku přesilovku Hipposu ubránit. A zde se lámal zápas. Jak se říká „nedáš, dostaneš“ se potvrdilo, protože se nejdříve prosadil opět Martin Dolejš a vzápětí Jakub Štván. Situace 2:1 pro Hippos se tak během necelých pěti minut změnila na 3:2 pro Milevsko. Za tohoto stavu také skončila 2.třetina. Ve třetí třetině se tak dal očekávat ještě tvrdý boj o důležité 3 body, protože ve florbalu je jeden gól, dalo by se říct, skoro nic. V celém tomto zápasu oba týmy drželi jejich gólmani, avšak také nemůžou chytit všechno, a tak se v šesté minutě poslední třetiny prosazuje aktuálně druhý nejproduktivnější hráč 1.ligy dorostenců skupiny C, Lukáš Trojáček a zvyšuje tak vedení Milevska na 4:2. Jeho radost mu však nevydržela dlouho, protože hned 2 minuty na to, zahrál rukou a byla zde druhá přesilovka Hipposu v tomto utkání. Opět byly k vidění pěkné akce domácího týmu, bohužel žádná nebyla zakončena gólem. Zbývalo něco přes minutu do konce prvního dnešního utkání, když se po střele Tomáše Hrubého míček kutálel v brankovišti a Karolína Judová ho tak jen lehce dorazila do brány. Po tomto gólu si milevský tým vzal oddychový čas, a tak měl i Hippos čas na to, aby nabral síly na poslední minutu zápasu. Při jednogólové ztrátě zbývala jedna možnost, odvolat brankáře, jít do šesti a dát gól. To se ale jednodušeji řekne, než udělá, tím pádem zápas končí za příznivějšího stavu pro tým z jižních Čech, Milevsko. Není to však poslední zápas, který spolu tyto dva týmy odehrály, tudíž má Hippos Milevsku co vracet.

Branky: 2x Rous, Judová; asistence: 2x Hudeček, Hrubý.

Hippos Žďár nad Sázavou – FBK Kobra Tatran Hostinné 13:6 (3:4;4:0;6:2)

Do tohoto zápasu vstupoval Hippos jako favorit, to bylo vidět od začátku utkání, když se během první poloviny úvodní třetiny dokázali prosadit dvakrát Honza Lukeš a Tomáš Hrubý. Za tohoto stavu 3:0 by se dala čekat klidnější hra v podání domácího celku, ale Hippos přestal nepochopitelně hrát a kupit chyby za chybami, v čase 10:00 vstřelit branku hostlinného Matěj Hnízdil a snížit tak na 3:1. Po tomto gólu jako by Hostlinné úplně ožilo a začalo sázet jeden gól za druhým, pravdou ale bylo, že domácí tým zcela podcenil tohoto soupeře, neobsazoval si hráče a nebyl důrazný v předbrankovém prostoru. To byly hlavní důvody toho, že první třetina skončila za stavu 4:3 pro hostující tým. O přestávce měli domácí hodně o čem přemýšlet, navíc kouč Rosecký zatáhl svůj tým mimo dění a důrazně hráčům a hráčkám domluvil do duše. Do druhé třetiny tak přišel úplně jiný tým. A bylo to také vidět na hřišti, protože tato třetina byla zcela v režii domácích, když se prosadili postupně Ondřej Hromádka, Tomáš Hrubý, Pavel Rous a Jan Lukeš, který si hostujícího gólmana nejdříve pěkně vykoupal, dostal se už do poměrně malého úhlu, ale k překvapení všech prázdnou bránu opravdu trefil, klobouk dolů. A tímto krásným gólem skončila i druhá, pro Hippos povedená, třetina, ve které napravil svoje zaváhání z první části. Do třetí třetiny šly oba týmy s různými záměry, Hippos měl za úkol udržet vedení a přidat i nějaký ten gól, naopak Hostinné muselo nechat na hřišti poslední zbytky sil, pokud chtěli pomýšlet na vítězství. Tento záměr jim hned na počátku překazil, kdo jiný než Pavel Rous. Hostlinné se ale nechtělo jen tak lehce vzdát, a tak hned vzápětí snižuje na 8:5 Filip Čáp a hned na to, na 8:6 Matěj Hnízdil. Rozdíl dvou gólů by se dal ještě lehce dorovnat, ale až teď začala pro domácí fanoušky pravá florbalová podívaná plná přesných nahrávek a krásných gólů v podání hrochů. Soupeř zcela odpadl po fyzické stránce. V průběhu dvou minut přidali domácí další čtyři góly a mohlo by se zdát, že bylo rozhodnuto. Zápas se pokusil ještě hostující tým zdramatizovat, když byl odpískán nájezd, který však hráč Hostinného neproměnil a vzápětí ani druhý nájezd domácího týmu v podání Káji Judové gólem neskončil. Na závěr utkání ještě přidal svůj čtvrtý gól v tomto zápase Honza Lukeš, který se stal, společně s Pavlem Rousem, střelcem tohoto utkání, nenahrával mu nikdo jiný než Tomáš Hrubý, který byl naopak nejvíce nahrávajícím hráčem a připsal si z tohoto zápasu skvělých 8 bodů.

Branky: 4x Lukeš, 4x Rous, 3x Hrubý, Judová, Hromádka; asistence: 5x Hrubý, 3x Humlíček, 2x Judová, Mašek, Chalupa.

Sestava Hipposu: Pelikán, Hažmuka - Krčál (pouze 1. zápas), Hromádka, Hudeček, Mašek, Rosecká (pouze 2. zápas) - Lukeš, Hrubý (A), Judová, Humlíček, Rous (C), Chalupa, Hrdlička (pouze 1. zápas). Trenér: Rosecký.

S Hostinným bude mít Hippos odvetu hned následující turnaj, kde se setká ještě s Předměřicemi. Nutno říct, že v letošní sezóně jsou hipposáci velice produktivní, co se týká gólů, proto se taky nachází hned čtyři z nich v první desítce kanadského bodování 1.ligy dorostenců skupiny C. Dokonce na prvním místě se nachází Pavel Rous, dále Tomáš Hrubý, Pavel Humlíček a Jan Lukeš. Pro Pavla Humlíčka byl toto zřejmě poslední turnaj, který v dresu Hipposu odehrál, zakončil tak svoji kariéru symbolicky třemi asistencemi. Zároveň s ním omezuje svoji činnost i trenér Jakub Čuhel. I přes tyto dvě ztráty zůstává Hippos pozitivně naladěn do dalších bojů v první lize a zůstávají ambice na vysoké umístění  v tabulce, protože #spoluSilnější a #hipposToJeTým!!! V neúplné tabulce mu tak patří průběžná 2. příčka, o skóre za Náchodem a před Milevskem.

Zhodnocení trenéra Roseckého k průběhu dosavadnímu průběhu sezóny: "Tým je dobře připraven, na soustředění, které vyšlo na jedničku, se i semknul a sednul si. Spojení s Orlem Nové Město vychází také pozitivně. A pevně věřím, že dokážeme výsledkově a herně hrát vyrovnaně i s nejsilnějšími týmy naší skupiny - Náchodem, Pardubicemi, Hradcem Králové a Milevskem. A jsem také částečně spokojený s herním pojetím, tj. s napadáním a rychlými přihrávkami. Ještě nás trápí obranná činnost, která stále není stoprocentní. Doufám, že děckám vydrží ono nadšení a herní pohoda - byť v těch pár minutách proti Hostinnému byla tatam."