Dorostenci podruhé doma

• Článek k zápasu/turnaji

V neděli 17.2. dorostenci sehráli utkání proti Třebíči. Jelikož hrochům zbývalo posledních 6 zápasů a hráli o play off nemohli nic podcenit.

Hippos Žďár n. S. - Snipers Třebíč 14:3  (7:0; 3:1; 4:2)

Zápas začal v 10:00 a hroši byli jasným favoritem. Už od první minuty byl zápas ve velikém tempu a rozjetou Třebíč hned srazil přesnou střelou od půlky Lukáš Hudeček. Poté už hroši kontrolovali hru a drželi více balonek. V 5. minutě se za bránou ocitl Honza Lukeš a přesnou přihrávkou z poza brány na Káju Judovou, už Hippos zvyšoval na 2:0. Jan Lukeš v 7. minutě vymyslel další skvělou přihrávku a Víťa Chalupa v klidu zakončil (3:0). V 8. minutě Honza Lukeš zapisoval třetí bod, poté co proměnil nahrávku od Martina Svatoně (4:0). Neuběhla ani minuta a tentokrát Víťa Chalupa přihrával na Honzu Lukeše, který už zvyšoval na 5:0. V 10. minutě jeden ze dvou starších žáků v týmu dorostenců, Dalibor Novák, trefil přesnou střelou do pravého rohu brány a zvyšoval už na 6:0. V první třetině se ještě trefil Lukáš Hudeček a Hippos tak první třetinu vyhrál 7:0. V 18 minutě zápasu začal úřadovat nejlepší střelec dorostenců Pavel Rous, který nejprve po střele do břevna asistoval Míšovi Přibylovi (8:0). A poté i v 19. minutě sám vstřelil branku (9:0). Třebíč úplně odpadla a Filip Mašek zvyšoval už na 10:0. Vzápětí Třebíč vstřelila branku a z jejich pohledu 1:10. Do třetí třetiny Hippos vstupoval za pohodového náskoku 9 branek. Avšak Třebíč využila chyby v obraně a vstřelila 2 branky (3:10). Opadající tempo hry Hipposu povzbudil trenér Rosecký nezvyklým time-out. Výsledek na sebe nenechal čekat, protože to už bylo od Třebíče všechno a po brankách Chalupy a Rouse už Hippos zvyšoval na 12:3. Honza Lukeš se dočkal hattricku a po nahrávce od Martina Svatoně zvyšoval na 13:3. Nakonec Hippos přidal ještě jednu branku, když Rous asistoval Přibylovi a Hippos toto utkání ovládl 14:3.

Sestava Hipposu: Graňák, Pelikán - Hudáček, Přibyl, Krčál L., Hromádka - Mašek, Rous (C), Hrubý (A) - Judová, Svatoň, Lukeš - Novák D., Chalupa. Trenér: Rosecký Vít. Přítomný přísný asistent: Novák Pavel.

Hodnocení trenéra: "V posledním únorovém týdnu nás prověří 3 nejlepší týmy tabulky. A tam se ukáže, jak na tom jsme! Takže hurá všichni v pondělí večer na Bouchalky, představí se zde neporazitelný Náchod!"