Dorostenci poznali poprvé porážku

• Článek k zápasu/turnaji

V sobotu 29.9. se A-tým dorostenců vydal do Náchoda na další turnaj 1. ligy. Zde je čekali dva kruté boje s velmi silnými týmy 1.ligy, které byly před sezónou pasovány na favority (Náchod) či černé koně (Pelhřimov) ligy. První soupeř byl druhý nováček v 1. lize, Spartak Pelhřimov, a druhý velmi silný oponent Florbal Primátor Náchod. Před oběma zápasy byla cítit v šatně nervozita, která během zápasu na hřišti opadala.

 

 

Hippos Žďár n/S vs. Spartak Pelhřimov 9:1 (3:1; 1:0; 5:0)

Hned ze začátku zápasu začali Žďárští tlačit na obranu Pelhřimova, Avšak brankář Pelhřimova, Libor Domkář, nechtěl pustit míček za svoje záda. Po chvíli však tlak nevydržel a po střele kapitána Pavla Rouse, kterému krásně nahrál Tomáš Hrubý šel Hippos do vedení. Po 5 minutách neustálého tlaku se trefil obránce Ondřej Hromádka, kterému nahrál Pavel Rous. Hippos do konce třetiny přidal ještě 1 gól. V druhé části se v bráně Hipposu prostřídali brankaři. Místo Kuby Graňáka se do brány postavil Dan Pelikán. V této části se prosadil pouze Pavel Rous. V třetí části již Pelhřimovští pouze bránili, a tak si hráči Hipposu pouze střádali body. Trefil se i nejmladší hráč Martin Svatoň. Dále se trefil dvakrát elitní střelec Jan Lukeš, zkušeně Lukáš Krčál, a aby u toho nechyběl, tak i Pavel Rous.

Branky:4x Rous, 2x Lukeš, 1x Hromádka, , 1x Svatoň, 1x Krčál; asistence:  3x Hromádka, 2x Rous, 1x Krčál, 1x Chalupa, 1x Hrubý

 

 

Florbal Primátor Náchod vs. Hippos Žďár n/S 6:0 (3:0; 1:0; 2:0)

V druhém zápasu bylo vidět, že Náchod bude mít rozhodně navrch. Hned ze začátku zasypali brankaře těžkými střelami. Bohužel střel bylo až moc, a tak po první části prohrával Hippos o tři branky. Ve druhé části promíchal Rosecký sestavou a síly se začaly pomalu vyrovnávat. Ale i to nestačilo, a tak Náchod přidal jestě jednu branku. To bylo do konce druhé části vše. O přestávce trenér Vít Rosecký promluvil k hráčům a chtěl hráče namotivovat, aby se zápasem zkusili něco udělat. Bohužel i toto nepomohlo, a tak Náchod vstřelil další dvě branky. Tento zápas nám ukázal, že máme stále na něčem pracovat, a že 1. liga není jenom o tom porazit vše na Vysočině (minulý turnaj Třebíč a Okříšky, tento Pelhřimov).

 

Hippos si tedy s Náchoda odváží tři body. Další zápas odehrají 14.10 na domácké půdě kde budou hostit FBC Došwich Milevsko a FBK Kobra Tatran Hostinné. Doražte zafandit!!!