Dorostenci se doma vytáhli na favorizovaný Náchod

• Článek k zápasu/turnaji

Netradičně v pondělí 25.2. dohrávali dorostenci Hipposu své 17. kolo s 1. týmem tabulky Náchodem. Hippos měl výhodu domácího prostředí, kde byla výborná atmosféra a fanoušci hnali domácí kupředu. To byl jeden z faktů, proč Hippos utkání ovládl poměrem 8:2.

Hippos Žďár n.S. – Florbal Primátor Náchod 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)

Zápas začal v 20:15 a hroši byli týmem, který mohl překvapit a zaskočit favorita Náchod. Hippos šel do zápasu s jasným cílem, vrhnout se na soupeře od první minuty co to jde a zabojovat ještě o play off. Od první minuty byl zápas velice vyrovnaný, ale domácí stále napadali a napadali hostující rozehrávku, přesně tak, jak si trenér představoval. Gólmani se museli předvést hnedka na začátku utkání kdy hostující brankář vyrazil nebezpečnou střelu Rouse a na druhé straně famózní zákrok Graňáka, stav stále 0:0. První gól padl až v čase 11:52 kdy Hippos v oslabení udeřil. Střelu Rouse znovu vyrazil Hanuš a Hromádka stál tam kde měl a dorazil jednoručně balónek do odkryté branky, stav 1:0. O necelé 2 minuty vstřelil druhou branku Hipposu Filip Mašek po nahrávce Tomáše Hrubého. Konec první třetiny, stav 2:0.

Začátek 2.třetiny patřil domácím kdy nejprve navýšil náskok Honza Lukeš krásnou střelou nad nohu a poté se prosadil i nejlepší střelec 1.ligy Pavel Rous, asistoval mu Tomáš Hrubý. Stav byl rázem 4:0. Hippos dominoval hlavně v defenzivě, Náchod nepouštěli do výrazných šancí, ale právě z jedné nenápadné šance padl gól. Střela ze střední vzdálenosti zapadla přesně k tyčce a stav byl 4:1. Poté šli domácí znovu do 4, za špatné střídání si šel sednout na 2 minuty Filip Mašek. Ale jak je známo, hrochům oslabením jdou a prokázali to i teď, když vysoký balón zasáhl jeden z hráčů Náchoda nad povolenou úrovní a jelikož by útočník Hipposu pádil sám na brankáře, tak se pískalo trestné střílení. Kdo jiný by ho mohl jet než Pavel Rous. A dopadlo to dobře. Rous si kličkou do forhendu natáhl Hanuše a poté zavěsil, 5:1. Hippos byl na koni. Další gól padl v čase 27:23 kdy byl Lukáš Krčál povzbuzován ze střídačky aby už konečně nahodil balónek na bránu, kde číhal úplně osamocený Orel z NMnM, také se tak stalo a byl z toho gól z florbalky Jana Lukeše. Konec 2.třetiny stav 6:1.

Domácí pokračovali ve skvělé hře i ve 3. třetině. Náchod ale přidal a v čase 37:12 snížili stav utkání na 6:2. Poté si vzal slovo Tomáš Hrubý a dvěma slepenými góly rozhodl fantastický zápas. Nahrávali mu nejprve Pavel Rous a poté i první bod za Hippos v prvním zápase si připsal Martin Kršek. Domácí si zápas už v klidu pohlídali, i když Honza Lukeš mohl v poslední minutě završit hattrick, ale ani na 3x zívající prázdou branku při power-play soupeře netrefil. Hippos ale vyhrál 8:2, tím pádem může ještě pomýšlet na čtyři postupové příčky do play off.

 

Góly: Pavel Rous 2, Tomáš Hrubý 2, Jan Lukeš 2, Filip Mašek 1, Ondřej Hromádka 1; asistence: Pavel Rous 2, Tomáš Hrubý 2, Lukáš Krčál 1, Martin Kršek

Sestava Hipposu: Jakub Graňák, Daniel Pelikán – Jan Lukeš, Michal Přibyl, Ondřej Hromádka, Pavel Rous (C), Tomáš Hrubý(A), Martin Kršek, Lukáš Hudeček, Karolína Judová, Lukáš Krčál, Martin Svatoň, Filip Mašek, Vít Chalupa. Trenér: Rosecký Vít.

Pro hipposzdar.cz sepsal Tomáš Hrubý. A sestřih z tohoto zápasu (natočil a upravil náchodský p. Breite) zde: 

https://www.youtube.com/watch?v=xYZXv1lT9cs&feature=share