Dorostenecké Benjamins se vyšvihlo na první místo v tabulce!

• Článek k zápasu/turnaji

Dne 16.2. se uskutečnil turnaj v Jihlavě. Na tento turnaj jelo Hippos reprezentovat dorostenecké béčko. Celý turnaj pak zhodnotili oba brankáři - Adam Sochor a Honza Hažmuka.

SK Jihlava - Hippos Žďár n. S. Benjamins 3:10 (2:1; 0:5; 1:4)

V zápase bohužel první slovo řekla domácí Jihlava, která po 52 sekundách dala gól. Hipposu se podařilo vyrovnat přibližně o dvě minuty později. Rento vyrovnaný stav vydržel až do 13 minuty tohoto utkání, kdy Jihlava vstřelila svůj druhý gól v zápase. Druhá třetina již byla pro Hippos daleko lepší a klidnější. Po zahájení druhé třetiny Hippos vyrovnal na stav 2:2. Od této chvíle se Jihlava prakticky jen bránila a to bylo příčinou stavu po druhé třetině 2:6. Třetí třetina už byla docela klidná. Hippos vstřelil ještě další čtyři branky a Jihlava zkusila se zápasem něco udělat, ale vstřelila jenom jeden gól. 

Produktivita Hipposu: Pavel Rous 5+1, Martin Svatoň 2+1, Tomáš Hrubý 0+3, Ondřej Budík 2+0, Lukáš Krčál 1+1, David Pleskač 0+1, Tomáš Zeisel 0+1

Hippos Žďár n. S. Benjamins - FBŠ Jihlava (3:0;6:0;4:1)

Druhý zápas hrál Hippos proti FBŠ Jihlava, tento zápas měl úplně jiný průběh. Nepouštěli jsme soupeře ani ke střele a mezitím jsme vstřelili dva góly. Při oslabení se nic nezměnilo. Tomáš Hrubý zvýšil o jednu branku při oslabení. V druhé třetině jsme začali Jihlavu obstřelovat a náskok jsme zvýšili o dalších šest gólů. Třetí třetina jsme chtěli dopřád gólmanovi Hažmukovy nulu, ale bohužel se to nepovedlo a kapitán FBŠ Jihlava Mojmír M. v čase 39:58 projel půlku hřiště a zavěsil. V posledních pár minutách Pavel Rous ještě trošku poupravil skore. Konečný výsledek zápasu s FBŠ Jihlava byl tak 13:1.

Produktivita Hipposu: Pavel Rous 5+3, Tomáš Hrubý 3+4, Martin Svatoň 3+0, Dalibor Novák 0+3, Lukáš Krčál 1+1, Vít Chalupa 1+0, Martin Žák 0+1

Sestava dorosteneckých Benjamins: Hažmuka Jan, Sochor Adam - Rous Pavel(C-1.zápas), Hrubý Tomáš(C-2.zápas), Svatoň Martin, Žák Martin, Krčál Lukáš, Chalupa Vít, Pleskač David, Novák Dalibor, Zeisel Tomáš, Budík Ondřej. Trenér: Novák Pavel.

Hodnocení trenéra: "K jasným lídrům propůjčeným z áčka se přidali i další, proti oběma soupeřům vůbec nezaostávali. Takže spokojenost s předvedenou hrou a nakonec i s výsledky. To, že jsme v jistých pasážích soutěže nabrali manko na čelo tabulky, se očekávalo. To, že dva největší rivalové v souboji o čelo, Světlá a Přibyslav, nemají zájem o vítězství v 2. lize, to se neočekávalo. Není to luxusní náskok, ale při 100% bilancí ve zbývajících 4 zápasech je na světě krásný výsledek."