Dorostenecké kategorie se vypravily do jižních Čech

• Článek k zápasu/turnaji

V neděli 18.11. 2018 Se vydaly týmy našich dorostenců "A" a dorostenek směr České Budějovice odehrát své turnaje s tím, že oboum šlo o udržení příček zaručující play-off.  Na dorostenky v Soběslavi čekal neporažený Pelhřimov a domácí. Na dorostence v Budějovicích po dlouhé cestě na ně čekal 5. tým tabulky Došwich Milevsko, se kterým letos už jednou dorost prohrál, a to na domácí půdě 4:3. Druhým soupeřem taktéž domácí, Štíři, se kterými se Hippos v dorostenecké kategorii ještě nepotkal. Turnaj dorostenců pak zhodnotila posila Hipposu, ještě loni hráč Orlu Nové Město na Moravě, významný člen rodu Lukešových z Maršovic, Jan "Kamyl" Lukeš.

Hippos Žďár n. S. - Došwich Milevsko 3:9 (0:5; 2:3; 1:1)

Hned od začátku Hippos prohrával, i když jsme na míčku byly převážně my a měli jsme i nějaké ty šance, ale Milevsko bylo nebezpečné z protiútoků a uměli trefit míček do prázdné branky nebo ho protlačit za záda Jakuba Graňáka, a tak skóre po první třetině bylo 5:0 pro Milevsko. Hippos nedokázal přistupovat zejm. důkladně k bránění předbrankového prostoru, pokrývání dorážejících hráčů, takže Grany s tím nemohl prakticky nic dělat.

Ve druhé třetině jsme dali první gól a to konkrétně Dalibor Novák v jeho prvním zápase v 1. lize. Chvíli po tom si hned Milevsko vzalo svůj pětigólový náskok zpět, a přidali si k tomu ještě jeden. Navíc stále jsme se snažili snížit a zkusit se vrátit zpět do zápasu, což se podařilo Lukášovi Hudečkovi jeho prvním gólem v sezóně, ale zase chvíli na to se podařilo Milevsku dostat míček za našeho brankáře, kterého se rozhodl trenér Rosecký vystřídat a nahradit ho Danielem Pelikánem, aby si Kuba odpočal na další zápas. A tak bylo skóre po druhé třetině 8:2.

Na začátku třetí třetiny dával gól Pavel Rous po přesilové hře a snížil náskok Milevska zase „jen" o pět branek. Po tomto gólu jsme našeho soupeře tlačili, ale všichni se báli střílet, a tak jsme se to pokoušeli dávat do prázdné branky, ale to nám nevycházelo, a tak jsme z dalšího protiútoku dostali gól na konečných 9:3.

Branky Hipposu: Hudeček, Novák, Rous; asistence: Krčál, Novák, Přibyl.

Se svěšenými hlavami jsme se šli posílit něčím dobrým a sledovat zápas mezi Pelhřimovem a Hradcem Králové, kde to mohla být remíza 4:4, což by nám dost pomohlo v tabulce a možném postupu do play off, kam jdou tři nejlepší týmy ze všech skupin, a o které se snažíme bojovat i my. Bohužel Pelhřimov měl v poslední minutě trestné střílení, které bohužel Petr Zajíček neproměnil, a tak zápas skončil lépe pro Hradec Králové ve kterém vyhrál 4:3. V závěru tohoto zápasu jsme se rozcvičovali na dalšího soupeře a to domácí České Budějovice, proti kterým jsme si chtěli spravit chuť po prvním zápase a s klidem ho vyhrát.

FBC Štíři České Budějovice - Hippos Žďár n. S. 3:8 (0:3; 2:3; 1:2)

Zápas nám patřil už od první třetiny, kde jsme domácí přehráli a přestříleli. Ze začátku se prosadil Matěj Hrdlička, po kterém následovala branka od Michala Přibyla a Pavla Rouse a ačkoli Budějovice byly hodně důrazné a nepříjemné, ale i tak přes to jsme vedli po první třetině 3:0.

Začátky třetin se nám daří, což potvrdil v úvodu druhé třetiny Jan Lukeš Chvíli po té nás čekalo oslabení, které jsme úspěšně ubránili, i když po tomto oslabení dali domácí Budějovice gól na 1:4. A to se nelíbilo Tomášovi Hrubému - minutu na to skóroval, ale ještě před gólem Tomáše se vystřídaly brankáři, aby si zachytali oba dva, a trochu méně rozchytaný Dan, na kterého neletělo ze začátku moc střel z důvodu dobrého útočení dostal jednu branku po protiútoku. Čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny dal Lukáš Hudeček Českým Budějovicím ještě jedem gól „do šatny" na 6:2.

Opět na začátku třetiny jsme skórovali. Tentokrát Lukáš Krčál a minutu a půl po něm opět Jan Lukeš na 2:8. Tento stav upravily ještě Budějovice na konečných 3:8, s tím že si v poslední minutě si mohl Jan Lukeš dát hattrick, a to tak, že šel sám na brankáře, ale zase jako obvykle nedal.

Branky Hipposu: Lukeš 2x, Hrdlička, Hrubý, Hudeček, Krčál, Přibyl, Rous; asistence: Chalupa 2x, Rous 2x, Hrubý, Hudeček, Lukeš, Svatoň.

Sestava Hipposu: Graňák, Pelikán - Krčál, Hudeček, Hromádka, Přibyl - Hrdlička, Rous (C), Chalupa, Lukeš, Hrubý (A), Svatoň, Novák D. Kouč: Rosecký Vít.

I přes jednu prohru nám patří stále třetí místo tabulky, se stejným počtem bodů jako druhý Náchod a čtvrté Pardubice (o brankový rozdíl). První místo patří Hradci Králové. Na posledním turnaji v tomto kalendářním roce nás čekají v dalekém Hostinném týmy z Vysočiny - Pelhřimov a Okříšky.

V tu samou neděli se pak představily v Soběslavi naše dorostenky. Ty se od začátku sezóny potýkají s problémem sestavit slušnou sestavu. Důkazem toho byl i tento turnaj, kdy na poslední chvíli přišly o nemocnou brankářku Vendy Růžičkovou. Přesto se k nim připojila z hostování vracející se Kája Judová. A byla to právě Karolína, která ve všech zápasech "tvrdila" muziku a stála i u porážky do té doby pouze vyhrávajícího týmu Spartak Pelhřimov.

Hippos Žďár n. S. - Spartak Pelhřimov 5:4 (3:0; 0:1; 2:3)

Branky Hipposu: Judová 4x, Vilišová (poslední, rozhodující gól, 45 s před koncem); nahrávky: Sekničková 2x, Judová, Vidergotová.

Banes Soběslav - Hippos Žďár n. S. 9:14 (5:7; 3:4; 1:3)

Branky Hipposu: Judová 5x, Sekničková 4x, Ptáčková 2x, Buchtová, Přibylová, Velišová; nahrávky: Sekničková 3x, Přibylová 2x, Judová, Ptáčková, Vilišová.

Dorostenky, byť nikdo neví jakým způsobem, stále vévodí tabulce Ligy dorostenek Regionu V. Uvidíme, jak si povedou v dalším pokračování a jestli se tabulkou nebudou propadat.

Sestava dorostenek Hipposu: Pátková - Ptáčková, Přibylová (A), Rosecká - Sekničková (C), Judová, Buchtová, Velišová, Vidergotová. Koučka: Králíčková Barbora.