Dva Hipposáci bojují v dresech Vysočiny o medaile na olympiádě mládeže!

• Klubové články/zprávy

Mládež Hipposu, to není jen významné úspěchy na poli týmovém, ale i individuálním - vždyť (a je to zavedeným pravidlem) Hrošíci i Hrošice patří již léta mezi základní stavební kameny všech reprezentací Kraje Vysočina. Včetně akce nejvýznamnější, tj. Olympiády mládeže, která se koná každé dva roky, letos v Liberci. Na minulé olympiádě v r. 2017 v Ostravě nás pak reprezentovali letošní dorostenci - obránce Míša Přibyl a útočnice Kája Judová, která má nakročeno jak do extraligy žen, tak do juniorské reprezentace - ale o tom na jiných místech.

Nikola Sekničková a Martin Svatoň (na fotce zelená sedmička při vyhlašování nejlepších hráčů utkání výběrů mezi Vysočinou a Jihočeským krajem), dvě hvězdičky z kategorie starších žáků a žákyň (a zároveň dorosteneckých kategorií), si svojí pílí vybojovali účast na této mimořádné akci.

Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

Motivace ke sportu je jedním z hlavních cílů projektu, což potvrzuje i předseda ČOV Jiří Kejval. „Olympiáda dětí a mládeže je pro Český olympijský výbor nejvýznamnější akcí pro mládež. Díky své jedinečné atmosféře, která přibližuje dětem skutečné Hry, dokáže účastníky ve sportu dále motivovat. Krásným příkladem byla v říjnu 2018 mezinárodní olympiáda mládeže v Buenos Aires, kde českou výpravu tvořili z poloviny bývalí účastníci ODM. Mám radost, kam se za svou šestnáctiletou historii akce posunula,“ řekl Kejval.

ODM je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Olympiády se odehrávají ve dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. První ročník (letní) olympiády proběhl v roce 2003.

Zápolení sportovců můžete sledovat na: 

- ČT SPORT a odm.olympic.cz.

· Facebook ODM - https://www.facebook.com/olympioniciODM/

· Instagram ČOT - https://www.instagram.com/olympijskytym/

· Twitter ČOT - https://twitter.com/olympijskytym

· Flickr (pro stažení fotografií z akce) - https://www.flickr.com/photos/czecholympic/albums

 

Společně jim držme palce a přejme hodně štěstí!!