Dvě družstva přípravky bojovala v Bystřici

• Článek k zápasu/turnaji

Podruhé v sezoně se nám podařilo naplnit dvě družstva, se kterými jsme odcestovali k zápasům do Bystřice nad Pernštejnem. Chyběly nám sice některé tradiční opory, ale i tak jsme měli na soupiskách dohromady 18 dětí, které podaly výborný výkon.

Ti starší a zkušenější modří vstoupili do turnaje velmi dobře. O gól porazili Okříšky i Spartak Pelhřimov, v utkáních vždy vedli a soupeři nedovolili srovnat. Štěstí se trochu otočilo v zápase s Jihlavou, který jsme těsně prohráli. Na naše síly byl ve čtvrtém zápase "domácí" Orel z Nového Města, který nás dosloval přejel. Ale zvedli jsme se a v posledním zápase se opět naladili na vítěznou vlnu vybojovaným vítězstvím nad Bystřicí. Naše branky vstřelili: Tomáš Štourač, Matěj Vetiška, Ondra Valenta, Albert Oliver Selucký a Šimon Růžička.

Na našich nováčcích v červeném bylo vidět vidět, že ještě na své soupeře nestačí. Nemáme ještě potřebné dovednosti k tomu, abychom dokázali někoho porazit, proto je před námi ještě spousta práce na dalších trénincích. Nicméně ačkoliv jsme prohráli všechny zápasy, je jasné, že kvůli výsledkům na turnaje děti nebereme. Je dobré, když se otrkají, když musí absolvovat cestu na turnaj, když tam stráví celé dopoledne se svými novými kamarády. Také na hřišti to není stejné jako na tréninku. Proti nám stojí neznámý soupeř, na hřišti běhá rozhodčí, který píská co je třeba a na to vše je potřeba si zvyknout. Takže jsme rádi za co nejvyšší účast, jsme rádi, když si to děti vyzkouší. Těch pár gólů v naší brance nám vůbec nevadí.

Děkujeme všem za dopravu a za měsíc se těšíme opět na tak vysokou účast jako nyní.