Dvě družstva přípravky ve Žďáře

• Článek k zápasu/turnaji

V sobotu 30.11.2019 proběhl další turnaj přípravky tentokrát v naší domácí hale ve Žďáře. Poprvé jsme se zúčastnili se dvěma týmy. Tým Hippos červení a tým Hippos Benjamins modří. Máme dost dětí na to, abychom mohli jezdit na turnaje se dvěma týmy, chceme, aby hráli všichni kdo momentálně můžou, aby se otrkávali a zvykali si na atmosféru turnajů a sbírali zkušenosti. Po dohodě trenérů jsme poskládali sestavy v počtu 6+1 červení a 9+1 modří. Je pak pro nás snazší střídat hráče rovnou po třech při přerušení hry. Také jsme týmy rozdělili podle individuálních schopností, věku, či doby trénování.

Hippos červení
Hned v prvním zápase proti nám nastoupily holky z FBŠ Jihlava. Už při nástupu na hrací plochu bylo vidět, že holky jsou větší a starší. Tři hráčky ročník 2009, jedna 2010. Také jsme ze začátku hledali tempo a poměrně rychle dostali dva góly, takže to ze začátku vypadalo jednoznačně, ale jak tak hra plynula, bylo vidět, že naši hráči si zvykli, začali se tlačit dopředu, bojovali o každý míček, vraceli se a že se hra postupně vyrovnala. Podařilo se nám vstřelit gól a hráči byli fakt při chuti a chtěli moc dát ještě další góly. Šance byli na obou stranách, ale dlouho se pak hrálo vyrovnaně. Až 10 vteřin před koncem se nám z další nenápadné akce podařilo vstřelit vyrovnávací gól a tím jsme si hned v prvním zápase vybojovali remízu s těžkým soupeřem.

Ve druhém zápase jsme se utkali s týmem Hippos modří který skončil naší výhrou 5:1.

Ve třetím zápase jsme nastoupili proti favoritovi, klukům z Nového Města. Kupodivu začátek nám vyšel skvěle a šťastným gólem jsme vedli 1:0, ale postupně nás Nové Město začalo přehrávat, začaly padat góly a tento zápas jsme prohráli 2:5. Kluci z Nového Města jsou opravdu talenti a jde jim to, bohužel je jich pár zatímco my máme dva týmy a tím pádem talentů plno.

V posledním zápase jsme nastoupili proti klukům z FBŠ Jihlava a musím říct, že to byl náš nejlepší zápas, protože soupeři byli alespoň papírově vyrovnaní, ale naši hráči začali předvádět opravdu skvělý florbal, průniky před soupeřovu bránu, střely, a tak jsme přidávali góly a celkem bez problémů vyhráli 4:2.

Musím opravdu pochválit všechny hráče, šli za vítězstvím, snažili se, bojovali, občas proběhla i nějaká kombinace, oproti předchozím turnajům jsme zvýšili o 100% počet střel na branku. Brankáři jsou čím dál lepší, mají spoustu výborných zákroků a pomáhají celému týmu.

Hippos modří

Zde nejsou výsledky vůbec důležité, i když jsme 4x prohráli. Vždyť polovina z týmu byla na turnaji vůbec poprvé takže jde jen o to, aby děti hrály a to je na tom co se nám líbí. Neřešíme porážky ani celkové skóre, je nám to fuk. Koukáme na to co děti na hřišti dělají, jak se chovají v různých situacích, zda už zvládnou neběhat za míčkem všichni, jít do souboje jeden na jednoho, zkusit vystřelit atd. Po této stránce musíme všechny děti pochválit za jejich snahu a nakonec se i jim podařilo vstřelit nějaké góly, takže i když to neměli snadné, dokázali se prosadit a to je pro nás důležité. Však oni také začnou vyhrávat, jen to chce čas.

Obrovské poděkování patří všem kdo nás přišli na turnaj podpořit, všem kdo nám z tribuny fandili, tleskali. Největší poděkování patří maminkám, které nám připravili skvělý catering a my si mohli mezi zápasy pochutnat na výborných buchtách a ovoci, které jste nám přinesli. Minimálně morálně je to pro nás vždy vzpruha a hned jsou ty porážky zapomenuty, když si můžeme dát něco dobrého. Jsme s Vámi jeden tým a potřebujeme Vaši podporu, takže velký dík za vše.

Statistika turnaje:

Účast: Březina, Dvořák, Hromádka, Jonák, Koloušek, Kuba, Líčeník, Majer, Novák, Rosický, Růžičková, Smejkal, Šinkorová, Šiška, Trnka, Vincenci, Zita
Střelci branek: Hromádka Kuba, Kuba Matěj,  Stejskal Honzík, Dvořák Vašek, Jonák Filip, Šiška Dominik, Růžičková Jolanka, Rosický Ondřej, Vincenci Fanda
Trenéři: Martin Slanina, Michal Novák
Počet vstřelených gólů: 16x
Počet přihrávek: 122x
Počet střel na branku: 71x
Počet střel mimo branku: 208x
Počet zákroků brankářů: 68x
Počet snědených buchet, muffinů, řezů: 72x
Pochvala trenéra: pro všechny