Elévové se představili na domácí půdě!!

• Článek k zápasu/turnaji

V neděli 10. listopadu se dva, velmi početné týmy elévů, sešly na domácí hale na Bouchalkách, aby odehrály další zápasy této sezóny. Naše nejmenší hipposáky a hipposačky hnala za nejlepšími možnými výkony plná hala fanoušků, která pomalu praskala ve švech. Tolik fanoušků by mohl nejeden tým našim elévům závidět!!

Oba dva naše týmy provázela od rána dobrá nálada jak na v šatně, tak na hřišti. Červené, převážně starší, družstvo měli na povel duo paní učitelka Markétka a hvězda dorostenců Pavlík Rous. Tým byl sice oslabený o zkušeného Adama Ptáčka a kapitána Vaška Svobodu, kterého ale ukázkově zastoupil Nikolas Šebek, ale to jim nezabránilo podávání špičkových výkonů.  Branku střežil jako oko v hlavě náš zkušený, nejen gólman, ale i hráč, Honza Kodys. I on výrazně dopomohl svými zákroky ke třem výhrám a pouze jedné prohře domácích hrošíků. Ale jak už jednou řekla jedna velmi nadaná spisovatelka ,,výhry i prohry, taková je prozatímní statistika našich elévů“, tak tomu tak bylo i dnes. Ale nejsme přeci žádná kapela, abychom pořád vyhrávali.

Naše druhé družstvo, které se představilo v modrých dresech, pod vedením Báji a Káji, tvoří především mladší nebo začínající hráči. A měli jsme tu hned dvě premiéry. Úplně poprvé se v dresu hrochů ze Žďáru nad Sázavou představil Nicholas Procházka, který dokázal skórovat hned v prvním zápase tohoto dne a poté ještě vyhrát střeleckou soutěž všech Martinů, kteří se v neděli na hale nacházeli. Poprvé se také do gólmanské výstroje na soutěžní utkání oblékl Martin Brabec, který chytal všechny míčky hlava nehlava a kolikrát zachránil největší tutovky soupeřů. Přesto, že se modrým nepodařilo žádný zápas vyhrát, podařilo se nadějným hráčům a hráčkám vstřelit v každém zápase alespoň jeden gól, a to je na družstvo teprve začínající mladých nadějí Hipposu skvělý výkon. U všech hráčů, ale i hráček, byla vidět dravost, nadšení, ale hlavně radost ze hry.

Třešnička na dortu a takové zakončení druhé listopadové neděle bylo vyhlášení slalomu družstev, který ovládl náš červený tým, pouze o dvě desetiny vteřiny před Telčí. Ale stále je co zlepšovat a je potřeba dál makat, abychom se mohli na dalším turnaji, který už klepe na dveře, mohli znovu radovat ze vstřelených branek, neuvěřitelných zákroků a precizních herních kombinací.

Komentáře trenérů: turnaj jsme si všichni užili, chtěli bychom všechny moc pochválit za bojovnost, speciálně Honzu Kodyse za excelentní brankářský výkon. Sešli jsem se ve velmi hojném počtu a doufáme, že na příští turnaj nás pojede ještě víc. Děkujeme dětem za odmakané zápasy a rodičům za skvělou atmosféru domácího prostředí.