Elévové slavili 100. výročí vzniku samostatného Československa turnajem v Bystřici

• Článek k zápasu/turnaji

V neděli 28. října se hipposáčtí elévové museli vypořádat nejen s deštivým počasím, ale i se změnou času a značnou nemocností týmu. Tento den se jim však zapíše určitě do jejich paměti. Naše družstvo se totiž rovněž symbolicky připojilo k oslavám vzniku samostatného Československého státu a všechny čtyři zápasy odehrálo s trikolorou na dresu. Hráči byli hrdi na to, že jsou Češi, a že hrají za HIPPOS.

Odehráli jsme celkem čtyři zápasy. Družstvo tentokrát hrálo v jiném složení, a tak jsme byli zvědaví, jak turnaj dopadne nejen výsledkově, ale i herním projevem. Fanoušci nás hnali kupředu, leč oproti minulému vítěznému turnaji to tak jednoznačné nebylo. V prvním zápase proti Bystřici – Zubříci zazářila lajna ve složení Nováková H., Kramárová N. a Kodys J., kterým se podařilo třikrát trefit soupeřovu branku. Nováček Kodys J. předváděl v poli velmi dobrou obranou práci. Nebylo to nic platné. Zápas jsme o gól prohráli - 4:5.

Ve druhém zápase proti Přibyslavi zase řádila lajna Sochor M., Svatoň. R. a Žák K.. Ostatní se snažili jejich výkon podpořit a na konci se mohli společně radovat z vítězství 5:3.

Třetí zápas s domácí Bystřicí - Orlíci se nám vůbec nepovedl. Prohráli jsme vysoko 3:9.

Po přestávce jsme nastoupili proti Okříškám. Snažilo se opravdu celé družstvo. Nebyla nouze o krásné kombinace před bránou soupeře, ale i obranné zákroky v naší polovině. Díky této snaze jsme vyhráli 4:2.

Hodnocení trenérů: "I přesto, že se družstvo muselo vyrovnat s nejrůznějšími překážkami, popralo se s turnajem se ctí. Děkujeme všem hráčům, rodičům a fanouškům, že v den státního svátku a podzimních prázdnin se s námi účastnili tohoto turnaje. Příště se představíme 18.11. v Dolní Cerekvi."

 

Sestava Hipposu: Adam Ptáček (G) - Ráďa Svatoň, Míša Sochor, Kuba Žák, Nikča Kramárová, Hanička Nováková, Honzík Kodys, Ondra Mahel, Kristýnka Bílková, Honzík Fišer. Trenéři: Alenka Svatoňová a Fanda Žák.