Hippos Benjamins vítěz 2. dorostenecké ligy!

• Článek k zápasu/turnaji

Nejenom parádní tažení Hipposu v druhé polovině sezóny v 1. dorostenecké lize, ale i místy skryté představení v té druhé, ve které jsou pouze týmy z Vysočiny. To nabízelo dorostenecké jaro. Původně měl být tým dorostu B určen pro nově příchozí hráče, ale ti bohužel nepřišli. A tak se k stávající soupisce Benjamins svorně přidávali jak hráči z A-týmu (zejm. se zde protočil kvartet Rous, Hrubý T., Krčál, Hudeček), tak starší žáci, popř. dorostenky. Výsledkem tohoto mišmaše pak byla parta, která zejm. v posledních turnajích šla pevně za svým – hlavně se florbalem bavit, ale i uhrát slušně rozehranou ligu. Což se nakonec i podařilo. V posledním turnaji sezóny, v Pelhřimově, se představily všechny 4 nejlepší celky soutěže. Vedle druhé Přibyslavi pak Havl. Brod a Světlá. A právě s těmito se Hippos utkal. Pouze dvě vítězství mu zaručovala slastnou odměnu v podobě konečného prvenství v tabulce.

Sokol Havl. Brod Erupting Dragons – Hippos Žďár n. S. Benjamins 4:7 (1:2; 1:3; 2:2)

Od první minuty bylo jasné, že herní převaha první žďárské formace je znatelná. Nicméně Brod se snažil a výsledkem byla první třetina plná soubojů. Přesto byl Hippos lepší zejm. v zakončení. Hned v úvodu se trefil po křižné nahrávce kapitána starších žáků Svatoně novoměstský kanonýr Víťa Chalupa. Nejednou se stalo, že obraně Brodu upláchl někdo z první formace, gólem se při tom blýskl Tomáš Hrubý. Brod v závěru třetinu kontroval, ale ve druhé již začal odpadávat a tři góly Hipposu zapříčinily průběžný stav po druhé části 2:5. Hned na začátku té třetí nachytala brankáře brodkého Sokolu Kája Judová, která vstřelila gól z úhlu minus 15 stupňů (dle názoru Káji to bylo 10°, dle názoru rozhodčího 20°, proto průměrujeme). Díky zásahům do sestavy tak, aby si opory odpočaly, se Brod sice přiblížil, ale nejproduktivnější hráč soutěže, Pavel Rous ho definitivně srazil. To, že Hippos bral 3 body neuškodila ani nepříjemná sekyra Tomáše Zeisela, po kterém předvedl parádní „mulfaitovský“ nájezd mladší bráška Lukáš extraligového hráče Martina.

Branky: Hrubý 2, Rous 2, Hudeček, Chalupa, Judová; asistence: Rous 2, Hrubý, Svatoň, Zeisel, Žák.

 

Hippos Žďár n. S. Benjamins – Sklo Bohemia Světlá n. S. 11:1 (1:1; 5:0; 5:0)

Zápas, který měl potvrdit první místo Hipposu. Tradiční sniper Pavel Rous se přesunul do obrany, naopak útok si zkusil tradiční bek Lukáš Hudeček. A obadva se se svou novou pozicí popasovali docela dobře, až na první třetinu, která byla matná od celého týmu. Pak se Hippos rozehrál. Světlá, pouze s jedním hráčem na střídání vypadla zcela ze hry. První hattrick mezi dorostenci si připsal Martin Svatoň a po poslední půlminutce, kdy hráči i hráčka na lavičce odklepávali a odřvávali poslední vteřinky se všichni sesypali na brankáře Adama Sochora. Kdo by čekal na začátku sezóny, že b-tým může vyhrát celou soutěž? Proto klukům za předvedený ročník velká gratulace. A před tahouny klobouk dolů.

Branky: Rous 4, Svatoň 3, Hrubý 2, Hudeček, Pleskač; nahrávky: Judová 2, Zeisel 2, Beneš, Hrubý, Chalupa, Rous, Žák.

Sestava Hippos Benjamins: Sochor – Hudeček, Žák, Novák D., Zeisel – Judová, Rous (A), Hrubý T. (C)  - Svatoň, Chalupa, Beneš – Pleskač, Budík.

Hodnocení trenéra Roseckého: "Opravdu zvláštní sezóna tohoto týmu. Zpočátku měl být tým vytvořen pro hráče roč. 2002, 2003, kteří by se nedostali do A-týmu. Ti ovšem nepřišli. Tak byla soupiska doplněna o jednoho hráče z A-týmu, u kterého byla jistota, že turnaje objezdí (v první polovině sezóny Pavla Rouse, v druhé Toma Hrubého) plus o dva další ze soupisky áčka, kteří nebyli nasazovaní v juniorech (zejm. duo Lukáš Hudeček a Lukáš Krčál). Plus o lajnu starších žáků, kteří by se měli adaptovat v dorosteneckém florbale. Nad to tu působilo hned několik hráčů opravdové soupisky Benjamins, včetně obou brankářů (Honza Hažmuka s Adamem Sochorem - který mimochodem odchytal zápasy na každém turnaji), kteří se zvýšenou měrou zasloužili o výborné výsledky celého týmu. Jistě, při neúčasti hráčů A-týmu nastal výkonnostní problém, ale i to jsme zvládli. Takže nyní je jasné, že právě tento tým získal jako jediný ze všech družstev Hipposu první příčku v tabulce. Dokázali to jak na prvním domácím turnaji, kde postupně porazili na konci sezóny druhého, třetího i čtvrtého. Za to hráčům velký dík. Přesto si neodpustím jednu poznámku - kdybych měl srovnat úroveň této ligy loni a letos, tak se jedná o neporovnatelné záležitosti."