Hippos ve víkendových bojích

• Zápasová pozvánka

     V sobotu 14.12.2019 se ve Znojmě odehraje další turnaj 1. ligy dorostenců. Hippos zde od 13:00 narazí na Sokol Brno I EMKOCase Gullivers. Brno je bez ztráty bodu na první příčce a nic nenasvědčuje tomu, že by chtělo začít prohrávat. V druhém utkání se pak Žďár postaví proti dalšímu brněnskému celku, Bulldogs Brno. V tomto utkání už půjde o papírově vyrovnanější zápas. Bulldogs mají na Hippos náskok pouhého bodu. Pořadí týmů se tak může po sobotě prohodit.

    Ani tento víkend nebude žďárský divák ochuzen o florbalové zážitky v domácí hale. Hned v sobotu se tu totiž uskuteční zápasy juniorů. V 9:00 se Hippos utká s posledním týmem, Snipers Třebíč. S ohledem na skutečnost, že Hippos soutěž vede, je nutno s respektem k soupeři poznamenat, že by se mělo jednat o jednoduchý start. V druhém utkání, hraném od 14:30, se pak Hippos utká s SK Jihlava. I Jihlava má na svém kontě ze šesti utkání “pouze“ jedno vítězství. I zde bude Hipposu patřit role favorita utkání. Poslední utkání přijde na pořad dne až od 17:00. Soupeřem bude TJ Centropen Dačice.

   V Bystřici nad Pernštejnem se v sobotu představí elévové. Už tradičně bude mít Hippos dva zástupce. Oba z celků sehrají během dne čtyři utkání. Podrobný rozpis naleznete na stránkách.

   Nedělu 15.12.2019 bude v Ledči nad Sázavou patřit starším žákům. Třetí Hippos se od 9:40 utká s SK JeMoBu. První soupeř je se šestadvaceti body na sedmém místě. I rozdíl jedenácti bodů naznačuje, jak by se asi mělo utkání vyvíjet. V druhém utkání se pak Hippos postaví proti týmu TJ Sokol Havlíčkův Brod B. Rezerva prvního celku soutěže je na deváté příčce a Hippos nebude chtít body rozdávat týmům ze spodních pater tabulky. Utkání startuje od 11:00. Ve 12:20 pak začne třetí utkání žďárského celku. Soupeřem jim bude tentokrát ASK Bystřice nad Pernštejnem. Mezi soupeři je pouze dvoubodový rozdíl (Bystřice má o jedno utkání více). Tento zápas tak může nabídnou zajímavou podívanou, doufejme, že s vítězným koncem pro Žďár. Poslední otkání, hrané od 14:20 role otočí. Třetí Hippos se v něm utká s prvním týmem TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons. Brod ještě letos neprohrál, ale kdo jiný, než Hippos by se měl o jejich první porážku pokusit. Zápas bude možné sledovat online.

   V domácím prostředí odehraje další utkání také A-tým. Ale nic jednoduchého je jistě nečeká. Los jim do cesty přivál druhý celek soutěže, Hornets Brno ZŠ Horní. Hippos dokázal poslední hrací víkend 2x zvítězit a doma se bude chtít pokusit navázat na bodový zisk. První utkání, skončilo poměrem 11:3 pro Brno. Pokud chce Hippos pomýšlet na body, musí se poučit. První vzájemné utkání zcela jistě rozhodla hned první třetina, kde Hippos inkasoval hned 7x. Jestli se Hippos dokáže lépe připravit a vyvaruje se zbytečných chyb, se můžete přesvědčit na vlastní oči, od 15:00 ve sportovní hale Na Bouchalkách.